Zpravodajství

OBRAZEM: Štědrý den v Ordinaci

OBRAZEM: Štědrý den v Ordinaci
Zdroj: TV Nova

O letošních vánočních svátcích si diváci televize Nova budou moci vychutnat štědrovečerní večeři hned dvakrát. Nejprve tu vlastní v rodinném kruhu, druhou pak v úterý 25. prosince v seriálu Ordinace v růžové zahradě.

Zdroj: TV Nova

V bytě doktorky Gity Petrové (Daniela Šinkorová) se ke štědrovečerní večeři sešla skoro celá rodina: její partner Čestmír Mázl (Petr Rychlý), jeho syn Jakub (Láďa Ondřej) a Gitina dcera Sylva (Veronika Nová). Přišel také Gitin bývalý muž Richard (Aleš Procházka), jeho partnerka Marie Johnsson (Michaela Dolinová) a její dcera Lenka (Barbora Petrová).

Zdroj: TV Nova

Ke štědrovečernímu stolu s nimi zasedli rovněž bývalí manželé Hruškovi - Gitina sestra Lucie (Ivana Jirešová) a Tomáš (Jiří Langmajer), ředitel kamenické nemocnice. Poté, co spolu zase začali žít, prožívají něco jako druhé líbánky. Lucie jen září a hned po příchodu do bytu svým zvonivým hlasem hlaholí: „Tak mě pojďte všichni líbat, ať jsem zdravá a šťastná." A všichni se sbíhají, aby se s ní přivítali polibkem pod obrovskou kyticí zeleného jmelí, kterou doktor Hruška drží nad její hlavou.

Zdroj: TV Nova

Holky dostaly záchvat smíchu 

Scéna štědrovečerní večeře se natáčela 9. listopadu a pohodová vánoční nálada ovládla celý ateliér. Nejvíc se bavily Veronika Nová, Barbora Petrová a Daniela Šinkorová, v jednu chvíli dokonce tak, že propadly zničujícímu záchvatu smíchu. Všechny jsou však dokonalé profesionálky, takže se rychle ovládly a režisérovi Jaromíru Polišenskému záběr nezkazily. On by jim to stejně nejspíš odpustil, protože to všem třem mimořádně slušelo. Každá se na natáčení oblékla do svých vlastních slavnostních šatů.

Zdroj: TV Nova

Blondýnka Barbora Petrová zvolila bílou, Daniela Šinkorová klasickou černou a tmavovláska Veronika Nová okouzlovala tmavšími taftovými šaty s barevnými proužky. Pozdvižení způsobil Jakub Mázl (Láďa Ondřej) divokou kravatou, na které se skvěla obrovská hlava tasmánského čerta Taze z animovaného seriálu Taz-mánia.

Jmelí natrhali vlastnoručně 

Co se týká jídla, nejlépe na tom byl Petr Rychlý. Podle scénáře mu Marie dá ochutnat bramborový salát, který skoro až do rána připravovala s dcerou Lenkou. Vzhledem k tomu, že se scéna několikrát zkoušela a třikrát se „jelo na ostro", byl na konci Petr Rychlý už docela dobře najedený. Rekvizitáři letos této klasické pochoutky obstarali rovnou celé tři kilogramy. A proto, že se počátkem listopadu ještě nedá nikde koupit jmelí, rekvizitář Tomáš Čapek „riskoval život", vylezl na strom a vlastnoručně jmelí natrhal.
Vánoční stromek, který stál v obývacím pokoji MUDr. Gity Petrové, zdobil kolega Tomáše Čapka skoro hodinu, štědrovečerního kapra obalili a osmažili pracovníci cateringu, kteří denně pro štáb a herce připravují svačiny i obědy.

Zdroj: TV Nova

Co všichni protagonisté najdou pod stromečkem, uvidíte v úterý 25. prosince ve 20.00 hodin. Prozradit už teď můžeme, že nejkrásnějším dárkem obdarovala Lucie svého bývalého manžela Tomáše.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz