Zpravodajství

OBRAZEM: Štědrý den v Ordinaci

OBRAZEM: Štědrý den v Ordinaci
Zdroj: TV Nova

O letošních vánočních svátcích si diváci televize Nova budou moci vychutnat štědrovečerní večeři hned dvakrát. Nejprve tu vlastní v rodinném kruhu, druhou pak v úterý 25. prosince v seriálu Ordinace v růžové zahradě.

Zdroj: TV Nova

V bytě doktorky Gity Petrové (Daniela Šinkorová) se ke štědrovečerní večeři sešla skoro celá rodina: její partner Čestmír Mázl (Petr Rychlý), jeho syn Jakub (Láďa Ondřej) a Gitina dcera Sylva (Veronika Nová). Přišel také Gitin bývalý muž Richard (Aleš Procházka), jeho partnerka Marie Johnsson (Michaela Dolinová) a její dcera Lenka (Barbora Petrová).

Zdroj: TV Nova

Ke štědrovečernímu stolu s nimi zasedli rovněž bývalí manželé Hruškovi - Gitina sestra Lucie (Ivana Jirešová) a Tomáš (Jiří Langmajer), ředitel kamenické nemocnice. Poté, co spolu zase začali žít, prožívají něco jako druhé líbánky. Lucie jen září a hned po příchodu do bytu svým zvonivým hlasem hlaholí: „Tak mě pojďte všichni líbat, ať jsem zdravá a šťastná." A všichni se sbíhají, aby se s ní přivítali polibkem pod obrovskou kyticí zeleného jmelí, kterou doktor Hruška drží nad její hlavou.

Zdroj: TV Nova

Holky dostaly záchvat smíchu 

Scéna štědrovečerní večeře se natáčela 9. listopadu a pohodová vánoční nálada ovládla celý ateliér. Nejvíc se bavily Veronika Nová, Barbora Petrová a Daniela Šinkorová, v jednu chvíli dokonce tak, že propadly zničujícímu záchvatu smíchu. Všechny jsou však dokonalé profesionálky, takže se rychle ovládly a režisérovi Jaromíru Polišenskému záběr nezkazily. On by jim to stejně nejspíš odpustil, protože to všem třem mimořádně slušelo. Každá se na natáčení oblékla do svých vlastních slavnostních šatů.

Zdroj: TV Nova

Blondýnka Barbora Petrová zvolila bílou, Daniela Šinkorová klasickou černou a tmavovláska Veronika Nová okouzlovala tmavšími taftovými šaty s barevnými proužky. Pozdvižení způsobil Jakub Mázl (Láďa Ondřej) divokou kravatou, na které se skvěla obrovská hlava tasmánského čerta Taze z animovaného seriálu Taz-mánia.

Jmelí natrhali vlastnoručně 

Co se týká jídla, nejlépe na tom byl Petr Rychlý. Podle scénáře mu Marie dá ochutnat bramborový salát, který skoro až do rána připravovala s dcerou Lenkou. Vzhledem k tomu, že se scéna několikrát zkoušela a třikrát se „jelo na ostro", byl na konci Petr Rychlý už docela dobře najedený. Rekvizitáři letos této klasické pochoutky obstarali rovnou celé tři kilogramy. A proto, že se počátkem listopadu ještě nedá nikde koupit jmelí, rekvizitář Tomáš Čapek „riskoval život", vylezl na strom a vlastnoručně jmelí natrhal.
Vánoční stromek, který stál v obývacím pokoji MUDr. Gity Petrové, zdobil kolega Tomáše Čapka skoro hodinu, štědrovečerního kapra obalili a osmažili pracovníci cateringu, kteří denně pro štáb a herce připravují svačiny i obědy.

Zdroj: TV Nova

Co všichni protagonisté najdou pod stromečkem, uvidíte v úterý 25. prosince ve 20.00 hodin. Prozradit už teď můžeme, že nejkrásnějším dárkem obdarovala Lucie svého bývalého manžela Tomáše.

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Oklahoma schválila nejpřísnější protipotratový zákon v USA

Oklahomští zákonodárci schválili nejpřísnější protipotratový zákon v USA. Kriminalizuje všechny interrupce s výjimkou ohrožení života ženy. A také znásilnění či incestu, kterými se však musí zabývat orgány činné v trestním řízení. Zákon bude platit okamžitě, až ho podepíše guvernér, který tak hodlá učinit v nejbližších dnech.

Píše se na Deník.cz