Zpravodajství

Milionáři udělali ze služek otrokyně

Novodobí otrokáři. Tak nazývají americká média milionářský pár z New Yorku, který se ke dvěma svým služkám choval jako ke skutečným otrokyním. Když se jedné z nich podařilo z utéct, přivolala na své trýznitele policii. Soud je v úterý uznal vinnými.

Mahender Sabhnani a jeho žena Varša přivezli Nonu a Samiru z Indonésie do USA v roce 2002. Vzápětí jim vzali pasy a zavřeli je ve svém obrovském domě. Místo slibovaného ráje na zemi tam začalo oběma ženám peklo. Osmnáct hodin denně dřely, a když náhodou zaspaly, čekalo je bití, ledové sprchy a nekonečné běhání do schodů. Stejné tresty následovaly například i za to, že si vyhladovělé otrokyně "ukradly" jídlo z odpadkového koše.

Letos v květnu se jedné z týraných žen podařilo náhodou utéct. Policie ji našla, jak bloudí po ulici zabalená v ručníku, pod kterým měla jen spodní prádlo. Ve sklepě domu hrůzy pak vyšetřovatelé objevili i druhou otrokyni. Obě ženy měly na těle stopy fyzického násilí.

Manžele Sabhnaniovy policisté proto vzápětí zatkli. Žaloba je obvinila například z nedobrovolného služebnictví, týrání a nelidského zacházení. Soud v úterý rozhodl jasně, že jsou vinni.

Varša Sabhnaniová se po vynesení verdiktu zhroutila. Trest, který jí a jejímu manželovi hrozí, by se totiž mohl vyšplhat až na 40 let za mřížemi.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz