Zpravodajství

ODHALENÍ: Policisté neoprávněně parkují v centru Prahy

ODHALENÍ: Policisté neoprávněně parkují v centru Prahy
Zdroj: TV Nova

Naše televize odhalila klasický případ zneužití funkcí. Bohužel se to týká přímo policistů protikorupčního útvaru. V době, kdy se v Praze zpřísňují podmínky pro parkování, někteří důstojníci se svými soukromými vozy parkují přímo v centru města, aniž by cokoli platili.

Navíc k tomu používají falešné kartičky s označením policie. Podle policejního prezidia jde o jednoznačné pochybení.

Nemůžete zaparkovat v centru města? Možná právě proto, že místa blokují policisté se svými soukromými vozy.

Soukromý vůz přímo šéfa odboru korupce Soukupa. Parkuje bez zaplacení v placené parkovací zóně. V autě má kartičku policie. Jeho kolega Malý z odboru závažné kriminality parkuje soukromým vozem stejně. Další řidič si dává za sklo přímo znak protikorupční policie.

Radnice zuří

"Pokud si policista označí své soukromé vozidlo nápisem policie nebo nějakou jinou parkovací kartou, pak se zjevně dopustil kázeňského pochybení," řekl TV Nova mluvčí policejního prezídia Roman Skřepek.
Jeden z nejvyšších policistů pro boj s korupcí Soukup se o parkování svého soukromého vozu bavit nechtěl vůbec.

Policisté parkují svá soukromá auta přímo v centru zadarmo téměř celé dny. Řada řidičů tady vůbec místo nenajde a nestihne zařídit důležité věci na úřadech.

Sama radnice na adresu zdarma parkujících policistů říká, že je to nehoráznost.

Městská policie, ale zatím parkování svých kolegů toleruje a nezasahuje.

Policisty, kteří neoprávněně parkují v centru města, chce v nejbližší době prošetřovat kontrolní oddělení policejního prezidia.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Ředitelství silnic a dálnic čelí kybernetickému útoku

Ředitelství silnic a dálnic se v úterý ráno stalo terčem kybernetického útoku. Nefungují webové stránky http://rsd.cz/ a dopravní informace na http://dopravniinfo.cz/. Ředitelství silnic a dálnic o tom informovalo na twitteru. V ranních hodinách nefungovala ani bezplatná asistenční informační linka pro řidiče. "Bezpečnost a dohled především nad dálniční sítí byl a je zajištěn. Izolované od kybernetických rizik, a tedy v plném provozu jsou systémy mýta a bezpečnostní a dohledové systémy řízení tunelů," uvedlo ředitelství. Kybernetickým útokem se momentálně zabývá Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost.

Píše se na Deník.cz