Zpravodajství

VIDEO: Karlovarští primáři vyšli na mráz protestovat

VIDEO: Karlovarští primáři vyšli na mráz protestovat

V Krajské nemocnici v Karlových Varech je pořádně dusno. Primářům a zaměstnancům se nelíbí průběh výběrového řízení na post ředitele nemocnice. Podle bylo řízení zmanipulované. Situace dozrála až k tomu, že primáři všech oddělení jsou připraveni složit své funkce.

Zdroj: TV Nova

Prostestovalo více než 200 zaměstnanců, přitom další personál musel zůstat u pacientů a demonstraci sledoval alespoň z oken nemocnice.

Velkou kritiku tu sklidilo vedení krajského úřadu coby majitele nemocnice. Ten prý nepochopitelně pověřil výběrovým řízením na nového ředitele společnost Česká zdravotní, která nejenže svým hospodařením údajně promrhala za jediný rok 50 milionů korun, ale navíc odstupuje z vedení nemocnice.

Česká zdravotní navrhuje na funkci ředitele své vlastní lidi, aby prý neztratila svůj vliv. A pokud zítra dozorčí rada skutečně schválí některého z kritizovaných kandidátů, chtějí nemocnici opustit primáři a vrchní sestry všech dvaceti oddělení.

Na demonstraci jsme viděli transparenty - Pryč se zloději a lháři a dokonce Pozor, tady řádí Hejtmafián. Samozřejmě jsme požádali hetjmana Josefa Pavla o vyjádření, ale museli jsme se spokojit s touto odpovědí.

 

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz