Zpravodajství

Tepličtí policisté a mafie: největší kamarádi!

Tepličtí policisté a mafie: největší kamarádi!
Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Naše televize odhalila další velmi znepokojivé informace ze zákulisí české policie. Reportér Jiří Hynek zjistil, že někteří lokální kriminalisté mají úzké vazby na představitele místního podsvětí. Například šéf kriminálky v Teplicích Josef Kadeřábek dokonce jezdil s jedním z nich na společné dovolené. Už před rokem jsme vás informovali o zatčení jednoho z teplických policistů kvůli úplatku.

Loňský podzim, jeden z teplických policistů končí kvůli korupci za mřížemi. Pomohlo toto svědectví: "byl jsem obviněn z krácení daně a chtěli po mnně stodvacet tisíc s tím, že se všechno zařídí," říká svědek.

Jeden zatčený je podle místních lidí jen začátek. Podsvětí má prý s některými teplickými policisty velmi přátelské vztahy. Jeden příklad.

Byli spolu v Thajsku

Obávaný teplický boss Zdeňek Sedlák - v devadesátých letech strávil kvůli vydírání asi rok ve vazbě. Nakonec to soud uznal jako dostatečný trest. Další je vysoce postavený policista Josef Kadeřábek. A vztahy Kadeřábek Sedlák? "Oni spolu vycházej dobře , pomáhaj si jezděj spolu na dovolený," říká bývalý spolupracovník Sedláka Janulík.

Na našich záběrech je nedávná společná dovolená odsouzeného Sedláka a policisty Kadeřábka.

"Jsem v invalidním důchodu"

Sedlák s Kadeřábkem strávili vloni například dovolenou v Thajsku. Policejní špičky říkají - takové chování je nemyslitelné.

Naše záběry pořízené skrytou kamerou dokazují, že Sedlák a Kadeřábek se stále pravidelně potkávají. O čem mluví, není jasné.

Sedlák rozhodně patří k nejbohatším invalidním důchodcům v Teplicích. Policista Kadeřábek za ním pravidelně chodí do jeho pizzerie a zavítají sem i další policisté.

V pizzerii v minulých letech vznikly milionové dluhy.

Závazky má ale na sobě nemajetný kuchař, který podnik papírově provozoval. Teplický policista Kadeřábek povýšil, bude pracovat na krajské kriminálce. Nikdy mu nebylo nic nezákonného prokázáno.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz