Zpravodajství

VIDEO: Hasiči jeli k požáru, cestou bourali s autobusem

VIDEO: Hasiči jeli k požáru, cestou bourali s autobusem

Čtyři lidé skončili v nemocnici po dopravní nehodě, která se stala v noci na čtvrtek v Praze. Hasičské auto se tu srazilo s linkovým autobusem.

Zdroj: TV Nova - Kiril Táborský

Hasiči v noci pospíchali k požáru kontejnerů do Něvské ulice v Čakovicích a měli zapnuté majáky. Přijeli ale na křižovatku, kterou v tu chvíli projíždel po hlavní linkový autobus. Srážce už se nedalo zabránit.

Linkový autobus byl naštěstí poloprázdný. Řidič a dva cestující skončili v nemocnici. Zraněn je i spolujezdec z hasičského auta. Autobus po střetu skončil na chodníku.

Cestou stačil nabourat do dalších tří vozů. Škoda na hasičském voze je asi milion korun. Stejně tak na Autobusu. Na poškozených autech zřejmě nebude tak veliká. "K zavinění se zatím vyjadřovat nebudeme," řekl mluvčí pražských hasičů Vít Pernica. Výše škody je zhruba 1,7 milionu korun.

I když na hasičském voze byly zapnuté majáky, řidič měl předvídat a eventuelně na křižovatce dát přednost. A to neudělal. Teď mu hrozí trestní stíhání. Nehoda se vyšetřuje. Podle policistů ani jeden z řidičů před jízdou nepil alkohol.

Při nehodě byli zraněni tři cestující autobusu. "Jedná se o dva muže a ženu, kteří byli s lehkými zraněními odvezeni na ortopedii Fakultní nemocnice Bulovka," řekla  nám mluvčí pražských záchranářů Jiřina Ernestová.

Nebylo to poprvé

Při výjezdu k požáru se nesrazili hasiči s vozidlem pražské hromadné dopravy poprvé. Srážku s tramvají zavinil loni v červnu řidič hasičské dodávky. Se zapnutými majáky a houkačkou projel na červenou křižovatku ulic Ječná a Sokolská na Praze 10 a narazil do tramvaje. Tramvaj vůz odhodila na chodník, kde pod ním zůstali uvězněni dva chodci.

Třicetileté cizince museli lékaři amputovat nohu nad kolenem, její stejně starý manžel skončil na téměř rok v hlubokém bezvědomí a později na následky zranění zemřel. V hasičském vozidle byli lehce zraněni řidič a tři hasiči, v tramvaji nebyl zraněn nikdo. Řidič byl odsouzen k ročnímu podmíněnému trestu s odkladem na zkušební dobu tří let.

Autobus rozpáral BMW

Vážná nehoda se stala také v noci v Ostravě. Autobus tam rozpáral drahé osobní auto. Jeho řidič srážku nepřežil. Nehoda se stala na poměrně širokém a přehledném úseku kousek před Svinovskými mosty.

Řidič BMW jel pravděpodobně příliš rychle, dostal smyk a přejel do protisměru, kde se srazil s autobusem městské hromadné dopravy.

Autobus vozidlo takřka přepůlil, zbyly z něj jen kousky plechu. Řidič BMW neměl prakticky žádnou šanci na přežití. Hasiči z toho, co z auta zbylo, vystříhali jen bezvládné tělo. Přivolaní lékaři už řidiči bohužel život zachránit nemohli.

Snídaně s Novou

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz