Zpravodajství

VIDEO: Napište Ježíškovi, je nejvyšší čas!

VIDEO: Napište Ježíškovi, je nejvyšší čas!

Ještě čtyřikrát se vyspíme a bude tu Štědrý den. To, že Vánoce hlasitě klepou na dveře, je znát nejen v ochodech a nákupních centrech. Napilno mají i zaměstnanci České pošty po celé republice. Jejich jedinou starostí tento týden je doručit včas přání k Vánocům nebo balíky s dárky.

Zdroj: TV Nova

Počet zásilek, které by si lidé přáli doručit ještě před svátky, stoupnul o více než polovinu.

"Zavádíme vždycky speciální směny, zejména na třídicích uzlech. Najímáme brigádníky, měníme otvírací doby, a dokonce rozvážíme zásilky našim zákazníkům i v sobotu a v neděli," řekla nám mluvčí České pošty Dita Václavíková.

Ty, kteří se ještě dnes rozhodnou poslat třeba vánoční pohlednici svým blízkým, teď ale zajímá jediné. Dojde jejich psaní včas? Dokáže ho ještě pošta doručit?

"Pohlednice či přání rozhodně do Vánoc přijde. U balíku bude vždy záležet na regionu," řekla mluvčí pošty Dita Václavíková.

Pokud jste tedy zapomněli napsat Ježíškovi nebo jen pohled někomu blízkému, udělejte to co nejdřív. Je totiž nejvyšší čas.

Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, asi 120 km východně od hlavního města Dakaru zemřelo 11 novorozenců, oznámil ve středu bez dalších podrobností na svém Twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguere na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Píše se na Deník.cz