Zpravodajství

VIDEO: Miminko zamčené v autě je z nemocnice doma

VIDEO: Miminko zamčené v autě je z nemocnice doma

Miminko nalezené zamčené v autě na parkovišti v nákupním centru je již v dobrém stavu. Pro šestiměsíčního chlapce si odpoledne přišla jeho matka do motolské nemocnice, uvedla pro náš server mluvčí nemocnice Eva Jurinová. Dítě matka nechala několik hodin ve středu večer mrznout ve své Škodě Octavia a sama v poklidu nakupovala.


Podchlazeného a vylekaného chlapce vyprošťovali policisté ze zamčeného vozu v podzemní garáži v nákupním středisku. Pětatřicetiletá matka zatím nakupovala, k autu údajně přišla zcela v klidu s plným nákupním vozíkem. Dítě bylo oblečené pouze v tričku a teplákách.

Záchranná služba miminko převezla do motolské nemocnice okolo 19. hodiny, uvedla pro nova.cz mluvčí pražské záchranné služby Jiřina Ernestová. 

Policisté museli rozbít okno ve dveřích auta, aby zmrzlému a opuštěnému miminku na parkovišti pomohli. Po vytažení chlapce z auta jej zaměstnanci s policií zahřívali v tamní ošetřovně. V nemocnici lékaři zjistili, že byl ohrožen jeho zdravotní stav.

Matka skončila na policejní služebně

Případ šetří policie. Matce hrozí obvinění z trestného činu opuštění dítěte, zatím však není k dispozici lékařská zpráva. Matka byla po příchodu k autu velmi překvapená. Následně byla předvedena na policejní služebnu, uvedla pro náš server pražská policejní mluvčí Iva Knolová. 

Matce můžou hrozit až tři roky

Podle parkovacího lístku auto v garáži zaparkovalo kolem 18:00. To, že je v něm dítě, zjistili zaměstnanci garáží před 20:00. Dítě na sobě mělo tričko a tepláky, ale nemělo ponožky ani přikrývku, bylo upoutané v dětské sedačce, uplakané a zjevně podchlazené.

"Některé matky si neuvědomují, že takovým chováním mohou dítě ohrozit. Pokud je dítě vystaveno nebezpečí smrti nebo ublížení na zdraví, potom hrozí trest odnětí svobody na 6 měsíců až tři roky," řekla nova.cz právnička Dagmar Raupachová.
"Pokud by policie tento případ kvalifikovala jako trestný čin, odhaduji, že matka dostane podmínku," řekla Raupachová. 

Matka výzvy v rozhlase slyšela

Policisté na místo přijeli poté, co zaměstnanci garáží neúspěšně vyzývali místním rozhlasem majitele auta, aby se k němu dostavil. Policisté přivolali lékaře záchranné služby, rozbili zadní okénko dveří auta a dítě vyzvedli. Zdravotníci ho následně převezli do nemocnice.

Pětatřicetiletá matka dítěte k autu přišla krátce před 21:00. V obchodním domě nakupovala, výzvy v rozhlase slyšela, ale nereagovala na ně, protože si nepamatuje registrační značku svého auta. Pokud by prý byla vyzvána jmenovitě, na výzvu by reagovala, uvedla.

Situaci sleduje Kamila Jandová.

Minulý týden byl v popelnici v Praze nalezen novorozenec ještě s pupeční šňůrou. Matka jej odložila zřejmě těsně poté, co jej porodila. Dítě bylo podchlazené a lékaři bojovali o jeho život. Nyní je již v dobrém stavu.

Nova.cz, TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz