Zpravodajství

Spadli z velké výšky, ale přežili!

Říká se, že kočka má devět životů. Může to ale platit i o lidech, kteří vyvázli z hrozivě vypadající situace. Takovou kočkou s několika životy by mohla být označena i čtyřiatřicetiletá paní z Frýdecko-Místecka. Ta totiž přežila téměř dvacetimetrový pád z hradeb Vyšehradu. Na ní by ale spíš platilo, že opilí mají štěstí.

I přesto, že je to pořádná výška, žena vyvázla „jen" s mnohačetnými zlomeninami. Podle pražské policejní mluvčí Evy Miklíkové pracují kriminalisté zatím se dvěma verzemi.

"Vzhledem k tomu, že dle vyjádření lékařů měla žena bezmála dvě promile alkoholu v krvi, nelze vyloučit, že přes hrazení jednoduše přepadla a tudíž by se jednalo o nešťastnou událost," uvedla mluvčí.

V těchto chvílích leží žena s vážnými zraněními v pražské fakultní nemocnici na Karlově náměstí. Podle odborníků je zázrak, že pád vůbec přežila.

Podle lékařů totiž tělo pádem nabírá vysokou rychlost, může tak dojít ke zlomeninám všech kostí, které v těle jsou.

Hrozivých pádů z ukrutných výšek se šťastným koncem je ale více. Třeba na Slovensku přežil dělník pád z osmého patra. Šťastně se nepadá jen z výšky, ale i do hloubky. O tom by mohl vyprávět osmiletý chlapec, který přežil pád do hluboké studny.

Přežila pád ze tří tisíc metrů

Mezi šťastlivci, kteří přežili pád z velké výšky patří i Shayna Richardson ze Spojených států. Idylický výskok z letadla vypadal na velkou tragédii. Shayně se neotevřel padák. Pád ze tří tisíc metrů ale jako zázrakem přežila.

Rekordmankou je letuška jugoslávského letadla

Po teroristickém bombovém útoku 26.ledna 1972 explodovalo nad českým územím jugoslávské letadlo. Stroj se zříti u obce Srbská Kamenice z výšky 10 km, pád jako jediná přežila letuška Vesna Bulovic. Byla v části letadla, jehož pád přibrzdil svah.

Pokud lidé přežijí takovou katastrofu tak mají podle psychologů tendenci víc si života vážit, přiklánějí se k mezilidským vztahům, věnují se charitě.

Co je pro nás v životě opravdu důležité, si ale podle odborníků můžeme uvědomit i bez toho, aniž bychom někam museli spadnout.

 

 

Zdroj: HZS

Pádů z vyšehradských hradeb bylo v minulosti více. Na snímku jsou záchranáři u mrtvého těla mladíka, který se z hradeb zřítil před několika měsíci.

Nova.cz, TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz