Zpravodajství

Policejní rekord: lupiče chytili za dvacet minut!

Jen 20 minut policii unikal ozbrojený lupič, který ve čtvrtek odpoledne v Sokolově přepadl dvě banky. Jedna z přepadených zaměstnankyň zkolabovala a skončila v nemocnici. Policie okamžitě uzavřela celé město a postavila zátarasy. Nakonec se policejním hlídkám podařilo pachatele dopadnout.

Lupič ze Sokolova nebyl žádný troškař. Rozhodl se během malé chvíle vyloupit hned dvě banky.

Na první z nich zaútočil dvě minuty před 15. hodinou a na druhou o pouhých 17 minut později.

S pistolí v ruce nejdříve vběhl do této banky a zaměstnance u přepážky ohrožoval pistolí. Obsluze banky předložil lístek se slovy: Toto je přepadení. Dejte mi peníze.

Při přepadení zkolabovala 26letá pracovnice banky. Byla silně otřesena, dostala uklidňující léky a byla převezena do nemocnice.

I když se lupiči z banky podařilo uprchnout, z lupu se dlouho neradoval. Mezi bankovky se úřednici podařilo vložit ochrannou ampuli. Ta zloději na útěku explodovala a peníze znehodnotila.

Muž se proto rozhodl přepadnout druhou banku. Tam ovšem narazil na odpor ochranky a utekl. Policie poslala do terénu všechny hlídky. Jedna z nich lupiče zadržela. Po obvinění z trestného činu loupeže, muži hrozí 2 až 10 let vězení.

Kolik peněz se lupič pokusil ukrást, policie ani banka zatím neupřesnily s tím, že je případ příliš čerstvý.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz