Zpravodajství

Záhadné úmrtí starší ženy: byla to vražda!

Záhadné úmrtí starší ženy: byla to vražda!

Svitavští policisté vyšetřují smrt starší ženy z Třebařova nedaleko Moravské Třebové. Nejdříve vše vypadalo jako náhlé úmrtí. Pak se ale ukázalo, že ženu někdo zabil. Policie už má i pachatele a v současné době jej vyslýchají. V Pardubickém kraji je to letos devátá vražda. Případ sleduje reportér Patrik Buňka.

Zdroj: TV Nova

Východočeští policisté podezírají z vraždy čtyřiasedmdesátileté ženy na Moravskotřebovsku šestadvacetiletého muže. Policie podezřelého, který údajně z bytu ukradl větší finanční částku, obvinila z krádeže a vraždy. V případě prokázání viny mu hrozí osm až 15 let vězení, řekl v pátek novinářům na tiskové konferenci komisař východočeské policie Luděk Čížek. 

Žena byla nalezena mrtvá ve středu ve svém uzamčeném rodinném domě. Podle našich informací ji delší dobu nikdo neviděl a nechodila ani nakupovat. Proto ji navštívil její syn, který tělo zřejmě objevil.

Případem se proto začala zabývat krajská kriminálka. Byla nařízena soudní pitva, která měla vnést do záhadného úmrtí více světla.

Pitva potrvdila násilnou smrt

"Náhlé úmrtí se kriminalistům nezdálo, proto byla nařízena soudní pitva. Ta prokázala, že šlo o násilnou smrt," uvedla svitavská policejní mluvčí Anna Štegnerová.

Žena zemřela násilnou smrtí, zřejmě v období mezi 12. a 14. prosincem. "Poškozená zemřela krátce po napadení na následky úderu tupým předmětem, který se dosud nepodařilo zajistit," řekl kriminalista Luděk Čížek.

"Motivem útoku byla špatná finanční situace obviněného, muž je bez práce, nemá trvalé bydliště," řekl Čížek. Policie s ohledem na vyšetřování nechtěla případ blíže komentovat, například odmítla uvést, zda muž byl se zavražděnou příbuzný. Muž podle policie ženu údajně z dřívějška znal.

Policie muže zadržela v čtvrtek večer v Ústí nad Orlicí. Teď jej policisté vyslýchají.

Loni deset vražd

Minulý rok se v Pardubickém kraji stalo deset vražd, všechny byly objasněny. Od začátku letošního roku do konce října policie registrovala osm těchto trestných činů, v listopadu policisté zadrželi muže, kterému dávají za vinu smrt jeho družky. Žena byla nalezena v jednom z bytů v České Třebové. Motivem násilného činu byly zřejmě napjaté vztahy obou stejně starých partnerů.

Televizní noviny, nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz