Zpravodajství

VIDEO: Na hodině plavání se utopil osmnáctiletý student!

VIDEO: Na hodině plavání se utopil osmnáctiletý student!

K tragédii došlo v pátek dopoledne v krytém bazénu v Městských lázních ve Zlíně. Třída jedné zlínské střední školy se tam vypravila místo vyučování na volnou hodinu plavání. Během ní se utopil osmnáctiletý mladík.

Zdroj: oficiální zdroj

"K tragédii došlo v Městských lázních v padesátimetrovém krytém bazénu ve Zlíně před 11 hodinou," řekla serveru Nova.cz zlínská policejní mluvčí Jana Bartíková. 

Mladík byl studentem Střední průmyslové školy polytechnické - Centra Odborného vzdělávání. Ředitel školy Jiří Lacina odmítl případ jakkoli komentovat. "Byl jsem na místě. Byli tam všichni, ředitel bazénu, kriminálka, záchranáři, a už mu nikdo nepomohl. Co víc k tomu mám říct," řekl.

Bezvládného těla na dně bazénu si všimla jedna z návštěvnic bazénu. "Mladíkovi se snažili téměř hodinu pomoci plavčík i záchranáři, život mu ale už nezachránili," doplnila mluvčí. 

"Na místo dorazili kriminalisté a kriminální technik. Místo ohledali a vyslechli svědky události i paní učitelku, která s dětmi v bazénu byla, vyšetřování stále probíhá," upřesnila Bartíková.

"Byla nařízena soudní pitva, která určí příčinu smrti. Ta může být v tuto chvíli jakákoli, nedá se vyloučit ani zástava srdce nebo kolaps, jasno ale přinese až zmíněná soudní pitva. Policie šetří i to, jak dlouho byl mladík ve vodě," dodala Bartíková.

Podle svědků to bylo krátce. "Lékař ale míní, že mladík musel být ve vodě déla, kdyby to bylo krátce, bylo by možné chlapce zachránit. Pokud samozřejmě příčinou smrti bylo utonutí," doplnila mluvčí.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz