Zpravodajství

VIDEO: Na hodině plavání se utopil osmnáctiletý student!

VIDEO: Na hodině plavání se utopil osmnáctiletý student!

K tragédii došlo v pátek dopoledne v krytém bazénu v Městských lázních ve Zlíně. Třída jedné zlínské střední školy se tam vypravila místo vyučování na volnou hodinu plavání. Během ní se utopil osmnáctiletý mladík.

Zdroj: oficiální zdroj

"K tragédii došlo v Městských lázních v padesátimetrovém krytém bazénu ve Zlíně před 11 hodinou," řekla serveru Nova.cz zlínská policejní mluvčí Jana Bartíková. 

Mladík byl studentem Střední průmyslové školy polytechnické - Centra Odborného vzdělávání. Ředitel školy Jiří Lacina odmítl případ jakkoli komentovat. "Byl jsem na místě. Byli tam všichni, ředitel bazénu, kriminálka, záchranáři, a už mu nikdo nepomohl. Co víc k tomu mám říct," řekl.

Bezvládného těla na dně bazénu si všimla jedna z návštěvnic bazénu. "Mladíkovi se snažili téměř hodinu pomoci plavčík i záchranáři, život mu ale už nezachránili," doplnila mluvčí. 

"Na místo dorazili kriminalisté a kriminální technik. Místo ohledali a vyslechli svědky události i paní učitelku, která s dětmi v bazénu byla, vyšetřování stále probíhá," upřesnila Bartíková.

"Byla nařízena soudní pitva, která určí příčinu smrti. Ta může být v tuto chvíli jakákoli, nedá se vyloučit ani zástava srdce nebo kolaps, jasno ale přinese až zmíněná soudní pitva. Policie šetří i to, jak dlouho byl mladík ve vodě," dodala Bartíková.

Podle svědků to bylo krátce. "Lékař ale míní, že mladík musel být ve vodě déla, kdyby to bylo krátce, bylo by možné chlapce zachránit. Pokud samozřejmě příčinou smrti bylo utonutí," doplnila mluvčí.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Píše se na Deník.cz