Zpravodajství

Obchodníci na Slovensku předražují české dálniční známky

Obchodníci na Slovensku předražují české dálniční známky
Zdroj: TV Nova

Někteří obchodníci na Slovensku předražují české dálniční známky. Tvrdí to naše Ministerstvo dopravy, na základě stížnosti slovenských řidičů. Ministerstvo teď požádá Slovenskou obchodní inspekci, aby okamžitě zasáhla a předražování zastavila.

Mnoho Slováků, cestujících do Čech si řekne: koupím si českou dálniční známku radši za slovenské koruny a zastaví například na benzínce před hranicemi.

Málokdo ale tuší, že pumpa Slovnaft v obci Sekule roční známky předražuje. Stojí totiž 1460 slovenských korun. A to je nějak moc, ne?
Správně má totiž zákazník zaplatit o 160 slovenských korun méně.

Cena na Slovensku je přesně definovaná ve smlouvě mezi Státním fondem dopravní infrastruktury a distributory. A ta je 1300 slovenských korun.

Benzínka se brání

Benzínka v obci Sekule se brání, že česká koruna posiluje, a tak se prodej českých dálničních známek stává prodělečným. Proto je cena vyšší.

I mluvčí Slovnaftu pumpu brání. Vše je prý v pořádku. České ministerstvo dopravy je ale neoblomné. Ministerstvo sice uznává, že naše koruna významně posiluje, a proto chce cenu dálničních známek pro Slovensko na základně tohoto případu od ledna zvednout. Případ odhalený naší televizí ale předá Slovenské obchodní inspekci.

Jak vysoká a zda vůbec padne pokuta v tuto chvíli není jasné. Jde totiž o typ případu, jaký Slovenská obchodní inspekce dosud neřešila.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz