Zpravodajství

Za simulování nemoci hrozí vyhazov!

Za simulování nemoci hrozí vyhazov!
Zdroj: TV Nova

Za simulování nemoci zaměstnance bude možná hrozit okamžitá výpověď. Počítá s tím návrh ministr Nečase, který chce zamezit zneužívání nemocenské dovolené. Zaměstnavatelé, kteří se s častou nemocností svých pracovníků setkávají čím dál častěji a nemohou ji kontrolovat návrh vítají. Přísnější by měly být i kontroly České správy sociálního zabezpečení.

Někteří češi rádi marodí, ale po svém. Bez čaje, léků a nejlépe mimo postel.

Vzorek české nemocnosti. Je jednou tak velká než průměr Evropy. Za tři měsíce zkontrolovala česká správa sociálního zabezpečení přes 210 tisíc pacientů, jen V Moravskoslezském kraji jich simulovalo tisícovka.

Kontroloři zjistili ve více než pět tisíc porušení léčebného porušení a více než dvou tisícům bylo na základě správního řízení odebráno nemocenská.

Ministr práce chce fingované pacienty trestat okamžitou výpovědí zaměstnavatelem. Ten by měl totiž už za rok platit 14 dní nemocenské místo státu.

Firmy o svých neduživých zaměstnancích ví, nic ale nezmůžou.
mohou zažádat o kontrolu práce neschopného ale stěžují si, že nemají dostatečné páky jak kontrolovat zda pobírají dávky oprávněně.
Někteří je dokonce čím dál častěji nechávají hlídat bezpečnostními agenturami.

Obě skupiny podvodníků čekají novinky už od tohoto ledna, tedy i lékaře, kteří píší falešné neschopenky.Nově bude například možné odebrat nemocenskou zpětně ode dne provedení kontroly.

Opozice ani odbory s návrhem nesouhlasí. Ministr práce chce přesto návrh prosadit v parlamentu tak, aby platil od ledna 2009.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz