Zpravodajství

VIDEO: Bruslaři riskují na brněnské přehradě

VIDEO: Bruslaři riskují na brněnské přehradě

Brněnští strážníci za poslední dva dny zachraňovali z přehrady už čtyři lidi, pod kterými praskl led. Strážníci upozorňují že bruslaři ohrožují nejen sebe, ale i záchranáře, kteří je z ledové vody vytahují. Led je totiž příliš tenký a pokud se budou případy opakovat uvažuje se dokonce o zákazu vstupu.

Vypadá to, že o letošních Vánocích se opravdu dějí zázraky. Vydatně se o ně starají brněnští bruslaři. Hladina teploměru sotva klesla pod nulu a led na přehradě má jen pár centimetrů. Přesto zkoušejí, jestli je dokáže udržet.

Jenže občas to nevyjde. Strážníci kvůli takovým hazardérům zažívají pěkně rušné svátky.

Jedna obrovská díra zůstala po posledním z nich. Přežil jen díky výborné kondici a duchapřítomnosti strážníků, kteří mu hodili lano. Cestu na břeh si však musel prokousat metr po metru.

Byl to profesionální voják, takže se dostal na břeh poměrně snadno a je jisté, že měl neuvěřitelnou kliku. Kdyby totiž zajel pod led, tak má přehrada na svém kontě první vánoční tragédii.

Ani tato událost ale další dobrodruhy od riskantního pochodování po ledové ploše neodradila. Jeden z bruslařů se chvíli poté propadl přímo uprostřed přehrady, když zkoušel, jestli ji dokáže přejet. Nikdo doteď nechápe jak se mu podařilo z ledového vězení uniknout.

Odpoledne se už místem, kde před několika hodinami bruslař bojoval o život proháněli další hazardéři. Někteří dokonce s dětmi.

Podle policie bude led bezpečný po týdnu nepřetržitých mrazů. Přecházení přehrady je tedy do té doby pokusem o sebevraždu.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz