Zpravodajství

Vánoce na silnici: osm mrtvých

Vánoce na silnici: osm mrtvých
Zdroj: TV Nova

Nepěkného Ježíška si leckdy dávají nepozorní řidiči. Na českých silnicích zemřelo od soboty v době vánočního klidu osm lidí. Nejvíce se na smutné bilanci podílel pondělní Štědrý den, kdy při nehodě zemřeli na Olomoucku čtyři mladí lidé. Vyplývá to z policejních statistik.

V sobotu umřeli na silnicích dva lidé, v neděli si dopravní nehody vyžádaly jeden lidský život. Celkové škody na autech dosahují mnoha milionů. V sobotu dosáhly škody na havarovaných vozech 18,7 milionu korun, v neděli to bylo 14,5 milionu.

V pondělí, kdy v pondělí v noci tragicky havarovali na Olomoucku mladí lidé, dosáhla celková škoda na autech 10,8 milionu korun. Poněkud obezřetnější byli řidiči v úterý, kdy na silnicích nikdo nezemřel. Přesto i v úterý byli kvůli dopravním nehodám tři lidé těžce zraněni.

Na vině byl také alkohol

Velká část nehod o letošních svátcích byla způsobena pod vlivem alkoholu. Z celkových 1176 nehod jich 89 zavinili řidiči, kteří před jízdou pili alkoholické nápoje.

Nejvíce nehod se letos stejně jako loni stalo v předvánočním shonu, nejméně o prvním svátku vánočním.

Nejtragičtější nehoda letošních svátků se stala v pondělí před půlnocí na Olomoucku. Tři lidé zemřeli na místě, čtvrtá dívka podlehla zraněním další den odpoledne v nemocnici. Podle policistů jeli na půlnoční mši, kam se vydala dvě auta plná mladých lidí. Oba řidiči stejným způsobem v zatáčce havarovali. Kromě čtyř úmrtí se dalších pět lidí zranilo.

 

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz