Zpravodajství

VIDEO: Kamiony v protisměru na dálnici

VIDEO: Kamiony v protisměru na dálnici

Profesionální řidiči kamionů mají evidentně závažné nedostatky ve znalostech silničních předpisů. Doufáme ale, že se nechovají na českých silnicích jako smyslu zbavení dopravní piráti. Odstrašujícím případem je video, které do redakce zaslal jeden z našich čtenářů.

Zdroj: TV Nova

Kamiony se otáčejí přímo na dálnicích a následně jedou v protisměru. 

Ministerstvo: video není z českých dálnic 

Podle názoru dopravního experta ministerstva dopravy se nejedná o dálnici D1 ani žádný jiný úsek dálnice na území ČR.

"Domníváme se, že takto závažné porušení pravidel silničního provozu by bylo nahlášeno Policii ČR ostatními řidiči, jak tomu ze zkušeností bývá v případech jízdy vozidel v protisměru," uvedla pro nova.cz Petra Srnková z ministerstva dopravy.  

Nám se podařilo zjistit, že může jít o rychlostní komunikaci v Srbském Novém Sadu. Řidiči se prý chtěli vyhnout kontrole a vzájemně se varovali vysílačkami.

Rozpaky nad záběry, nad kterými zůstává rozum stát, neskrýval ani dopravní expert Stanislav Huml. "To, co je na videu, je jedním slovem hrozné," uvedl Huml.

"Připadá mi to, že když řidiči kamionů zjistí, že jsou na placené dálnici, tak se otáčejí zpátky," řekl Huml. Ten ale dodal, že "doufá, že se nejedná o českou dálnici D1". Nejsem si jistý, že to je video z dálnice D1, uvedl. Expert si ale myslí, že video není počítačovým trikem.

Huml připomněl, že v posledních letech se nemají řidiči kamionů s čím chlubit. "V poslední době se jejich profesionální úroveň snižuje," řekl expert. Mladí muži nechodí na vojnu, kde mohli získat praxi při řízení vojenských tahačů. Nyní získávají řidičské průkazy hned po autoškole, což není dobré, dodal Huml.

"Přesto pevně doufám, že tyto záběry jsou spíše z jiných temperamentnějších končin," uzavřel Huml povídání na téma piráti v náklaďácích s tím, že v Česku se řidiči kamionů na dálnicích dostávají do protisměru spíše omylem.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz