Zpravodajství

VIDEO: Místo jelena zastřelil opilý myslivec švagra

VIDEO: Místo jelena zastřelil opilý myslivec švagra

Ani letošní lovecká sezóna se bohužel neobešla bez smrtelného zranění mezi myslivci. Třiapadesátiletý muž ve středu podlehl přímému zásahu z kulovnice. Muže zabil jeho osmapadesátiletý kolega, který byl pod vlivem alkoholu.

Zdroj: TV Nova

Výstřel vyšel když se oba muži vraceli touto cestou z honu. Stalo se to asi dva kilometry od Nové Hradečné.

"Starší muž měl na rameni kulovnici a tato kulovnice smrtelně zranila mladšího muže. Proč k nehodě došlo policie v současné době šetří, řekla TV Nova olomoucká policejní mluvčí Marta Vlachová.

Vedení olomoucké záchranky s námi ve čtvrtek odmítlo hovořit. Podle našich informací byl muž zasažen do hlavy a zemřel na místě.

Všichni obyvatelé vesnice, které jsme oslovili, jsou přesvědčeni, že jde o nešťastnou náhodu. Oba myslivci jsou totiž švagři. Prý spolu měli výborné vztahy.

K celé tragédii patrně přispělo také to, že muž, z jehož zbraně smrtící výstřel vyšel, byl v té době pod vlivem alkoholu.

"Bylo dechovou zkouškou u staršího muže naměřeno 1,42 promile alkoholu, mladší muž u něho bude provedena soudní pitva," dodala mluvčí.

Případ z Hradečné tak bohužel doplnil nelichotivé statistiky, podle kterých u nás od roku 1998 na následky střelných poranění každoročně zemře v průměru jeden myslivec. Mnoho dalších je také zraněno.

Zatím poslední takový případ se stal 8. prosince.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz