Zpravodajství

VIDEO: Místo jelena zastřelil opilý myslivec švagra

VIDEO: Místo jelena zastřelil opilý myslivec švagra

Ani letošní lovecká sezóna se bohužel neobešla bez smrtelného zranění mezi myslivci. Třiapadesátiletý muž ve středu podlehl přímému zásahu z kulovnice. Muže zabil jeho osmapadesátiletý kolega, který byl pod vlivem alkoholu.

Zdroj: TV Nova

Výstřel vyšel když se oba muži vraceli touto cestou z honu. Stalo se to asi dva kilometry od Nové Hradečné.

"Starší muž měl na rameni kulovnici a tato kulovnice smrtelně zranila mladšího muže. Proč k nehodě došlo policie v současné době šetří, řekla TV Nova olomoucká policejní mluvčí Marta Vlachová.

Vedení olomoucké záchranky s námi ve čtvrtek odmítlo hovořit. Podle našich informací byl muž zasažen do hlavy a zemřel na místě.

Všichni obyvatelé vesnice, které jsme oslovili, jsou přesvědčeni, že jde o nešťastnou náhodu. Oba myslivci jsou totiž švagři. Prý spolu měli výborné vztahy.

K celé tragédii patrně přispělo také to, že muž, z jehož zbraně smrtící výstřel vyšel, byl v té době pod vlivem alkoholu.

"Bylo dechovou zkouškou u staršího muže naměřeno 1,42 promile alkoholu, mladší muž u něho bude provedena soudní pitva," dodala mluvčí.

Případ z Hradečné tak bohužel doplnil nelichotivé statistiky, podle kterých u nás od roku 1998 na následky střelných poranění každoročně zemře v průměru jeden myslivec. Mnoho dalších je také zraněno.

Zatím poslední takový případ se stal 8. prosince.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz