Zpravodajství

Rasistická sms: Přečtením zprávy prý zemře jeden Rom!

Rasistická sms: Přečtením zprávy prý zemře jeden Rom!
Zdroj: TV Nova

Textovými zprávami si lidé čím dál častěji přejí hezké svátky. Posílání vánoční esemesek je totiž rychlý a levný způsob, jak někomu na poslední chvíli popřát udělat o Vánocích radost. Letos ale někteří dostali textovku, při jejímž přečtení zůstává rozum stát. A hezké Vánoce přeje rozhodně jen někomu.

"Po každém přečtení této zprávy umře jeden cigán, pošli ji dál a vyčarujeme si bílé Vánoce!" Takováto esemeska se letos na Štědrý den mohla objevit i ve vašem mobilu. To, jestli byl autorem textu skutečný rasista nebo jen vtipálek, zůstane asi otázkou.

Jedná se o člověka nebo skupinu lidí, kteří mají nějaký problém, jsou tak posedlí svou nenávistí, že jsou schopní kazit lidem Vánoce,"  řekla ministryně pro menšiny a lidská práva Džamila Stehlíková.

I zpráva, která mohla být původně míněna jako vtip, by se však jejím distributorům mohla nevyplatit.

"Takové jednání má bezesporu znaky trestného činu, a pokud policie bude schopná ukázat na konkrétní odesilatele těchto sms zpráv, tak ti se potom samozřejmě nemohou vyhnout trestnímu stíhání. Hrozilo by jim v takovém případě až tři roky vězení," řekla právnička Dagmar Raupachová.

Nový zvyk posílat přání například přes internet nebo prostřednictvím mobilního telefonu je pro mnoho lidí příjemný.

Lidé byli esemskou pobouření. "Uráží mě to. Nechápu, kdo se tak může bavit," řekla TV Nova jedna romská dívka.

Rasisticky laděné e-maily nebo esemesky jsou prý bohužel celkem běžnou záležitostí. Podle policie je to však vůbec poprvé, co se takový text objevil ve vánočním přání.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz