Zpravodajství

VIDEO: Štáb TV Nova odhalil zabijáckou pyrotechniku

VIDEO: Štáb TV Nova odhalil zabijáckou pyrotechniku
Zdroj: TV Nova

Naší televizi se podařilo odhalit nelegální skladiště a prodejnu pyrotechniky v bývalém hraničním pásmu Hatě. Policisté zde během čtvrtečního odpoledne provedli rozsáhlou razii, při které pozatýkali prodejce a zabavili tuny nebezpečných výbušnin.

Je to přesně rok, co obchodní centrum Excalibur lehlo popelem. A přesně týden poté, co zde policisté nalezli nebezpečnou pyrotechniku.
Napadlo nás vyrazit mezi stánkaře se skrytou kamerou a podívat se, jestli jsou nebezpečné výbušniny stále v prodeji. To, co jsme natočili, nám vyrazilo dech.

Kulové i válcové pumy, rakety, obrovské petardy nejvyšší kategorie nebezpečnosti se zde prodávají naprosto volně. Zákazníky jsou mnohdy nezletilé děti z pohraničí. Stačil by přitom jediný nedopalek a
tržiště vyletí do vzduchu.

Plán byl jediný nakoupit důkazy a pak zavolat policii. Trvalo to sice pár minut, ale když zazněly houkačky - do stánkařů jako když střelí. A výsledek - šest zatčených a tuny zabavené pyrotechniky!

Předtím jsme ale navštívili člověka, který se výbušninám věnuje celý život. Když jsme mu ukázali kulové pumy velikosti melounu, nevěřil vlastním očím.

Za asistence odborníka jsme pak vzali obě pumy do uzavřeného vojenského prostoru a dálkově je odpálili.

Pokud máte něco takového doma, odborníci doporučují namočit a zakopat, jinak strávíte nový rok v cele.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz