Zpravodajství

Helena Vondráčková: Pro Karla to bylo vysvobození

Rodina zpěváka, který se stal jednou z největších postav české popmusic, oznámila dnes smutnou novinu: Karel Černoch podlehl ve svých 64 letech těžké nemoci. Znali se s ním tři generace českých umělců, vystupovaly s ním zpěvačky Helena Vondráčková, Marta Kubišová nebo herec Jiří Wimmer.

"Ta zpráva mě velice zasáhla," říká zdrceně Helena Vondráčková. "Vím to už několik hodin a ještě se s tím stále nemůžu srovnat. S Karlem Černochem mě pojilo nejen přátelství, ale i čtyři desítky let, kdy jsme se potkávali jako zpěváci na stovkách vystoupení. Nikdy nezapomenu na jeho úžasného Jeana Valjeana, hlavní postavu muzikálu Bídníci, který na začátku devadesátých let odstartoval muzikálovou vlnu v Čechách. Měla jsem tehdy tu čest, že jsem v tomto muzikálu mohla hrát a zpívat s ním."

Karel Černoch trpěl rakovinou tlustého střeva, kvůli níž podstoupil loni operaci a letos krátce před Vánoci chemoterapii. V posledních dnech se jeho stav výrazně zhoršil a v noci na včerejšek, 27.12. zpěvák doma zemřel. Písně z jeho repertoáru, jako Zrcadlo nebo Nářek převozníka ale budou provázet české posluchače od šedesátých let. Pro mnoho Čechů byl Karel Černoch také špičkovým bavičem - úryvky z jeho scén s Jiřím Wimmerem zlidověly. Také jeho dcera Tereza a syn Marek se vydali na uměleckou dráhu ve světě showbyznysu. "Vím, že poslední léta statečně bojoval s těžkou nemocí a myslím si, že jeho smrt pro něj byla vysvobozením z bolestí a útrap. Teď už asi zpívá svůj Nářek převozníka na druhém břehu," dodává chvějícím se hlasem Helena Vondráčková.

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz