Zpravodajství

Děti se topily, chlapec nepřežil

Děti se topily, chlapec nepřežil
Zdroj: TV Nova

Dva bruslaři se propadli do vody na brněnské přehradě. Špatně odhadli sílu ledu a ten se pod nimi v zátočině zvané Rokle prolomil. Oba se naštěstí dokázali z vody sami dostat a vyhledat pomoc. Na Opavsku však podobný případ skončil tragicky. V sobotu odpoledne se v řece Opavě utopil devítiletý chlapec.

Nedaleko vesnice spadl do vody se sedmiletou dívkou, které se podařilo vyplavat na břeh. Chlapec zůstal pod hladinou asi 25 minut, hasiči ho objevili pod splavem ve vodním víru.

Záchranáři ho marně oživovali nejméně hodinu, řekl mluvčí opavské policie René Černohorský. Podchlazená dívka byla převezena do ostravské fakultní nemocnice, její stav je stabilizovaný.

Policisté prošetřují, jak se neštěstí stalo. Bližší informace sdělí až po objasnění případu. "Zatím nevíme, zda děti zkoušely tvrdost ledu, nebo z břehu do koryta řeky uklouzly.

Významné bude svědectví sedmnáctileté dívky z Háje ve Slezsku, která mladší děti u řeky doprovázela," dodal Černohorský.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz