Zpravodajství

Hudební novinky roku 2008 přinesou veličiny jako Moby či Kravitz

Většina umělců se takticky snažila své novinky vypustit na hudební trh ještě před Vánoci. Jsou i tací, kteří si dávají na čas a se svými novými deskami hodlají započít rok následující. Únor se ponese v duchu hudební revoluce, kterou chystá Lenny Kravitz. V březnu se do popředí zájmu navrátí elektronický mág Moby.


Tak řečený novodobý Jimi Hendrix Lenny Kravitz, ohlásil datum vydání svého nového alba. Deska pod názvem It Is Time For A Love Revolution vyjde jak jinak než v měsíci, kdy se slaví svátek všech zamilovaných, 5. února.

Lenny Kravitz se nechal slyšet, že nadešel revoluční čas a je třeba vyvinout hudební aktivitu.
Na jeho osmé studiové album čekali fanoušci skoro tři roky. Ti se nyní mohou těšit na dávku rock´n rollu s nádechem soulu, funku a jazzu s jak jinak než procítěnými texty. „Miluji tuhle nahrávku a taky její náladu. Cítím se jako dítě, které si hraje v ložnici a to je ta nejdůležitější věc. Mít pocit volnosti." říká Lenny.

Hudebně i duchovně se jeho připravovaná deska přibližuje debutovému albu Let Love Rule. Na nové desce se objeví čtrnáct skladeb, které si multiinstrumentalista Lenny Kravitz sám napsal, nahrál, zaranžoval a produkoval. Jak název alba napovídá, Kravitz zpívá o lásce a duchovní revoluci a vzkazuje tím lidem, aby otevřeli svá srdce lásce.

Elektronická hudební scéna přivítá v novém roce novinku s názvem Last Night, pod kterou se svým nezaměnitelným autogramem podepíše Moby. Desku, která se na trhu objeví v první polovině března, předznamenává single Alice. Tato vlaštovka naznačuje Mobyho hudební vývoj pro rok 2008 - je načichlá futuristickým hiphopem a hostují v ní angličtí rappeři The 419 Crew and Avnzil.

Moby k nové písni dodává: "Píseň Alice vznikla vlastně omylem. Měl jsem jeden stařičký efekt a hrál jsem si s ním na basu, když v tom se něco pokazilo a já získal tuhle fantastickou zpětnou vazbu. Výsledek jsem pak poslal The 419 Crew a rapperovi Anvzilovi." Na nové desce se objeví patnáct kousků nahraných v Mobyho domácím studiu na Manhattanu.

Rok 2008 bude pro české hudební fanoušky opět ve znamení velkolepých koncertů. Jména jako Korn, The Cure, Metallica, Kylie Minogue, Good Charlotte, Chris Rea, Mark Knopfler či The Smashing Pumpkins mluví za vše. Nezbývá, než se těšit. Hudební rok 2008 může směle začít...

EMI

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz