Zpravodajství

VIDEO: Autobus plný lidí začal cestou ze Slovenska hořet

VIDEO: Autobus plný lidí začal cestou ze Slovenska hořet

Cestu jako v hororovém filmu zažili cestující, kteří jeli v úterý večer ze slovenských Košic do Pardubic. Před Moravskou Třebovou totiž jejich autobus začal hořet. Plameny dostaly pod kontrolu až tři jednotky hasičů. "Na místě zasahovali hasiči ze Svitav, Moravské Třebové a Zábřehu. Hořelo v motorové části autobusu a požár nebyl nijak dramatický," řekl serveru nova.cz operační důstojník svitavských hasičů Pavel Chovančík.


Pro desítky Slováků a Poláků to měla být poklidná cesta ze svátků zpět do práce.  Kdyby nedošlo v mírné pravotočivé zatáčce pravděpodobně ke zkratu na elektroinstalaci, cesta by poklidnou zůstala.

Hořelo v motoru

Všichni cestující se naštěstí včas dostali ven. "Hořelo v motorové části autobusu, mimo vnitřní prostor. Proto ani nedošlo ke zranění osob," řekla nám zástupkyně tiskové mluvčí pardubických hasičů Petra Skaláková.

"Požár nebyl velký, hasiči jej proto rychle zlikvidovali. Škoda ještě nebyla přesně vyčíslena. Podle předběžných odhadů to bude 50 až 80 tisíc," doplnila Skaláková.

Stačilo ale málo a mohlo dojít k tragédii, kdyby začala hořet nafta v nádrži. Když hasiči přijeli na místo, požár byl v motorovém prostoru autobusu a prasklým zadním oknem došlo k zakouření kabiny.

"Zcela nepojízdný autobus blokoval pravý jízdní pruh, jeho odtažení zařídila soukromá firma, dopravu na místě řídili policisté," dodala. 

Nervozita a zima

Promrzlí lidé ale čekali dlouhé hodiny na náhradní spoj, který by je dovezl do Pardubic. Lidem byla zima a nervozita stoupala. Když autobus konečně přijel, docházelo ke konfliktům.

"Když přijel náhradní spoj, cestující chtěli být co nejdřív uvnitř v teple, byli proto mírně podráždění. Chtěli po řidiči otevřít zavazadlový prostor na levé straně autobusu. To řidič odmítl s tím, že jim otevře ten na druhé straně, který není do cesty. Někteří polští cestující měli ale námitky, navíc byli opilí, a proto vznikaly menší konflikty," řekl nám reportér TV Nova Petr Brzek, který případ sleduje. 

Přesnou příčnu požáru určí až další vyšetřování.

Nova.cz, TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz