Zpravodajství

VIDEO: Madeta chce zrušit další závod!

VIDEO: Madeta chce zrušit další závod!
Zdroj: TV Nova

Největší zpracovatel mléka v Česku, společnost Madeta, chce uzavřít nejen závod ve Strakonicích, ale také výrobnu v Českých Budějovicích. Důvodem je vypovězení smlouvy mlékařského družstva Jih o dodávce mléka. Madeta tak bude muset dovážet mléko z ciziny.

Pokud sečteme zaměstnance z Českých Budějovic i Strakonic, tak by o práci přišlo asi 200 lidí. Ředitel Madety naší televizi ve středu řekl, že se bude snažit zaměstnance přesunout do jiných provozů.

To se ale zaměstnancům nelíbí, protože budou muset dojíždět za prací desítky kilometrů daleko. Někteří z nich tak skončí na úřadu práce.

O tradiční výrobky jako máslo, jogurty nebo sýry ale nepřijdeme. Výroba se podle ředitele přesune do ostatních poboček, kterých bude po uzavření v jižních Čechách celkem šest.

 

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Porošenka nepustili z Ukrajiny

Ukrajinská pohraniční stráž nedovolila bývalému prezidentovi Petru Porošenkovi vycestovat ze země. Informovala o tom jeho strana Evropská solidarita na facebooku. Porošenko mířil na jednání parlamentního shromáždění Severoatlantické aliance (NATO) v Litvě. Poprvé se pokusil hranice překročit už v pátek večer. Podle pohraničníků neměl na opuštění Ukrajiny patřičná povolení.

Píše se na Deník.cz