Zpravodajství

Vražda pětiletého Honzíka: nové hrůzné skutečnosti!

Vražda pětiletého Honzíka: nové hrůzné skutečnosti!
Zdroj: TV Nova

V kauze zavražděného pětiletého Honzíka Rokose se objevily nové informace. Jihočeská policie začala vyšetřovat své kolegy, jestli v pátrání po chlapci nepochybili. Matka Honzíka a její přítel jsou ve vazbě a prý vypověděli, že tělo dítěte už před časem pohřbili, pak ale exhumovali a odvezli na Mostecko. Až tam je objevila policie.

Několikaměsíční pátrání po Honzíkovi mělo hrozný konec. Pětilého Honzíka unesla jeho matka. A to hned potom, co syna dostal do péče jeho otec.

Tělo chlapečka objevili strážníci minulý pátek na Mostecku na zadních sedadlech červeného Fordu. Ve vozidle seděla i matka dítěte a její přítel. Policie je obvinila z vraždy, teď jsou ve vazbě, podle pitvy chlapce zabili dvěma bodnými ranami do hrudníku.

"Oba, muž i žena, byli obviněni z vraždy," řekla policejní mluvčí Jarmila Hrubešová.

Otec chlapce si stěžuje na špatný přístup policie. Syna měl ve své péči, matka ale Honzíka unesla. Pan Rokos prý včas policii i soudy varoval, že může dojít na nejhorší.

Policie kontroluje policii

Ředitel jihočeské policie už nařídil podrobnou kontrolu toho, jestli jeho podřízení opravdu udělali v pátrání po Honzíkovi maximum.
Vyšetřovatelé budou své kolegy kontrolovat podle písemných podkladů
zjistí, jestli využili všechny možnosti a zda pracovali dost rychle.

"Jsou prováděny dále výslechy jak policistů, tak i dalších osob, které do tohoto případu vstoupily," řekl mluvčí jihočeské policie Jaroslav Beran.

Jestli pochybili bude jasné už 11. ledna.

Honzíka už jednou zakopali

Dvojice měla údajně tělo malého Honzíka zakopat někde v těchto místech, kousek od obce Žďárek nad Ústím nad Labem. Potom údajně dostali strach a tělo i nadále vozili ve svém autě po severních Čechách.

To napsala středeční MF Dnes, novinám to údajně potvrdila soudkyně dvojce měla tělo Honzíka zakopat kousek nad Ústím nad Labem, pak se pro něj měli vrátit a naložit ho zpátky do auta.

Státní zástupkyně už nechtěla další detaily k vraždě potvrdit a na případ uvalila informační embargo.

"Není možno plně hovořit o absolutní znalosti skutkových okolností a neradi bychom do budoucna cokoliv dementovali," řekla státní zástupkyně Lenka Bradáčová.

Vyšetřovatelé ještě neznají přesné datum, kdy byl malý Honzík zavražděn, to prozradí až posudek soudního znalce.

Odpolední Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz