Zpravodajství

Dramatické zdražování se nekoná!

Dramatické zdražování se nekoná!
Zdroj: TV Nova

Zdražení. To je slovo, které se v posledních týdnech skloňuje hodně často. Češi se kvůli němu zásobili potravinami i léky. První dva dny nového roku ale ukázaly, že s cenami to nebude tak horké. Potraviny jsou stejně drahé nebo dokonce levnější. Nestouply ani ceny nemovitostí.

Katastrofické předpovědi o závratných cenách nevyšly - Češi rozhodně
nezačínají hladovět.

Máslo nestojí 60 korun, jak se mnozí báli, je dokonce levnější než
v prosinci. Stejně i chleba a brambory. Za maso ušetříme až 40 korun.
Sečteno podtrženo - za košík jsme zaplatili o 49 korun míň než v prosinci.

Zdražení se bude odehrávat v řádech desetihaléřů, třeba u čokoládové tyčinky, piva, nebo oleje to činí zhruba 40 až 50 haléřů.

Ani kuřáci nemusí propadat abstinenční hysterii. Plánované zdražení cigaret o sedm korun se odkládá. Prodejci totiž mají staré zásoby a podle naši informací by jim měly vydržet do února až března.

Velký cenový třesk se nekonal ani na trhu realit - DPH není rozhodující, spíš množství peňez, které pustí banky na hypotéky a poptávka. Starších bytů se změny nedotknou vůbec.

Byty tak budou dražší jen pro ty, kteří si je kupovali rozestavěné a nestihli zaplatit celou kupní cenu do 31.12. 2007. Satelitní nemovitosti můžou dokonce i zlevnit.

Naopak třeba ceny energií se budou zvyšovat. Zdražení se nevyhneme ani na poště, u dálničních známek, MHD, v lékárně nebo u regulovaného nájemného. Někteří nájemníci zaplatí dokonce o polovinu víc.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz