Zpravodajství

Spisovatelka J. K. Rowlingová hledá nového hrdinu

J. K. Rowlingová, autorka slavné série knih o čarodějnickém učni Harry Potterovi, poprvé připustila, že by mohla napsat i osmý díl slavné ságy. Až dosud totiž tvrdila, že úplně posledním titulem o Harry Potterovi je Harry Potter And The Deathly Hollows, který vyšel počátkem minulého roku.

Spisovatelka se nechala slyšet, že prvním impulsem k úvaze o napsání dalšího Harryho Pottera byla její čtrnáctiletá dcera Jessica, která je obrovskou fanynkou malého čaroděje. "Byla jsem přesvědčená, že už o Harrym nenapíšu ani řádku," potvrdila spisovatelka. "Ale dcera mě však neustále prosí, abych napsala další pokračování. Určitě není na světě s takovým přáním sama, tak jsem začala přemýšlet, že možná bude i ta osmička."

Pokud se ovšem pro další pokračování knihy rozhodne, Harry Potter již nebude ústřední postavou. Jeho životní příběh již celý převyprávěla, říká spisovatelka. "Hledám nového hlavního hrdinu," dodává.

Korzo
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Oklahoma schválila nejpřísnější protipotratový zákon v USA

Oklahomští zákonodárci schválili nejpřísnější protipotratový zákon v USA. Kriminalizuje všechny interrupce s výjimkou ohrožení života ženy. A také znásilnění či incestu, kterými se však musí zabývat orgány činné v trestním řízení. Zákon bude platit okamžitě, až ho podepíše guvernér, který tak hodlá učinit v nejbližších dnech.

Krátká zpráva

Tálibán nakázal televizním moderátorkám, aby měly zahalenou tvář

Afghánské televizní moderátorky a další ženy vystupující na obrazovce budou muset mít zahalenou tvář. Dekret s nařízením vydalo vládnoucí hnutí Tálibán a bude platit od 21. května. Po povinném zakrytí tváře na veřejnosti, cestování pouze v mužském doprovodu a uzavření středních škol pro dívky je to další omezení žen v zemi.

Píše se na Deník.cz