Zpravodajství

Celebrity i politici zapomněli na přání k Vánocům i Novému roku

Celebrity i politici zapomněli na přání k Vánocům i Novému roku
Zdroj: Allphoto, TV Nova

Úsloví ukaž mi svůj web a já ti řeknu, jaký jsi člověk, začíná již pomalu platit i v Česku. Kdybychom se tohoto striktně drželi, usoudíme, že většina politiků i celebrit své fanoušky či voliče potřebuje jen v okamžiku, kdy se blíží volby, koncertní turné či vydání nového CD nebo knihy. Až na několik z nich se totiž na jejich oficiálních stránkách přání k Vánocům a k Novému roku 2008 úplně vytratilo.

Čestnou výjimkou mezi politiky je prezident Václav Klaus, byť na svých stránkách pouze šalamounsky vystavil první odstavec svého novoročního projevu. Ekonom Jan Švejnar, Klausův sok v blížících se prezidentských volbách, na přání k Vánocům či Novému roku úplně zapomněl, místo toho se na titulní straně tučným písmem dočteme udivující novinku, že: "Profesor Jan Švejnar je světově uznávaný ekonom v oborech ekonomie rozvojových zemí, práce a strategie transformací..."

Předseda ČSSD Jiří Paroubek zase dal před přáním svým voličům a spolustraníkům přednost zveřejnění účtů za kritizovaný let z Prahy do Mnichova na fotbalové utkání a dokument o majetkovém vyrovnání se svou bývalou ženou.

Ministr životního prostředí Martin Bursík na svém webu místo poděkování za přízeň a novoročního přání předkládá svůj rozhovor v ekonomickém týdeníku o tom, "...jak vyhrát nad uhlíkem..."

I pro Vládu ČR, Senát či Parlament jako by Vánoce a přání daňovým poplatníkům do roku 2008 vůbec neexistovaly. Předseda Sněmovny Miroslav Vlček místo toho informuje, že v roce 2007 povýšil 100 obcí v ČR na města a městyse. Jedním z mála, kdo na přání nezapomněli, tak kromě Václava Klause byli senátor Jiří Čunek a ministr vnitra Ivan Langer.

Hvězdy nedopadly lépe
Kdo by si však myslel, že herci, zpěváci či moderátoři, kteří se neustále zaštiťují svou láskou a obdivem k fanouškům, dopadli lépe, mýlí se.

Pro Karla Gotta byly přednější zprávy o sedmdesátinách německého moderátora Thomase Hecka a pozvání na jeho silvestrovský koncert, než jediné slovo díků či přání k Vánocům. Rovněž další z idolů české veřejnosti, herci Miroslav Donutil či moderátoři a baviči Marek Eben, Jan Kraus nebo Petr Novotný letos přání k Vánocům či Novému roku na svých oficiálních stránkách úplně vypustili. A kometa na nebi pop music Ewa Farna na svých stránkách pro změnu nabízí místo přání svítící tužky Smajlík se svým podpisem.

Bílými vránami se tak při tomto průzkumu stali Sámer Issa se svým moderně pojatým přáním: "Samer Issa PF 2008!:-)" a Lucie Vondráčková, která si jako jediná dala práci zformulovat alespoň několik vět: "Ahoooj :-) Chci Vám popřát krásný Vánoce a co nejpodařenější Nový rok. Je v něm osmička, tak by měl být obzvlášť podle vašeho gusta... Takže ještě jednou: Hodně dárků a snů... a v příštím roce s novou muzikou jedeme dál :-) .Vaše Lucka."

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz