Zpravodajství

Také jste si dali předsevzetí přestat kouřit?

Také jste si dali předsevzetí přestat kouřit?

Snad každý kuřák už alespoň jednou zápasil s tím, jestli není právě teď , s nástupem nového roku, ten správný čas přestat kouřit. Zda by tento nelehký úkol ale vůbec zvládl, si asi žádný z nich nepoložil.


I když patří Česká republika v porovnání s Evropou, co se kouření týče, k lepšímu průměru a kouří tu ,,jen" 30 % populace, přestat kouřit není zrovna lehký úkol. Neustále totiž přibývá těch, kteří ještě nejsou plnoletí a už začínají kouřit. Jen v Praze je průměrný věk dětí, které si zapálí svou první cigaretu, devět a půl roku.
Takto vysoké číslo kuřáků je zapříčiněno z velké části nejspíš i tím, že přestat se zaběhlým návykem není vůbec jednoduché. Kouření totiž velmi zásadně ovlivňuje mozek a nikotin se stává větší drogou než třeba heroin.
A jak tedy nejlépe přestat? Na tento a jiné dotazy se snažila podrobněji odpovědět ve Snídani s Novou paní doktorka Eva Králíková. Nejdůležitější je prý ale asi umět se sám rozhodnout. Nejlepší je podle jejích slov také típnout poslední cigaretu ze dne na den, a nebo je ze začátku vyměnit za náhradní formu nikotinu, jako jsou třeba inhalátory a žvýkačky.
A kdy můžeme pogratulovat bývalému kuřákovi, že zvítězil sám nad sebou a stal se z něj nekuřák? Většinou prý až rok od poslední cigarety.

Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz