Zpravodajství

Prý chtěli zabít manžela, do vězení ale nepůjdou

Prý chtěli zabít manžela, do vězení ale nepůjdou
Zdroj: TV Nova

Brněnský krajský soud se v pátek rozhodl zprostit obžaloby 48letého Pavla Látala a jeho 41letou milenku Ivetu Zápařkovou. Podle státního zástupce chtěli zavraždit manžela Zápařkové. Podle nepravomocného verdiktu soudu jsou ale nevinní.

S tím ale rozhodně nesouhlasí státní zástupce Ivan Hrazdíra. Domnívá se, že by milenecký pár čin uskutečnil, kdyby k němu měl potřebné peníze. Proto se proti verdiktu odvolal. Případem se tedy bude muset zabývat Vrchní soud v Olomouci.

Z vyšetřování vyplývá, že se Zápařková seznámila letos v květnu s Látalem. Muž se do ní zamiloval a když se mu partnerka svěřila, že má velké problémy s manželem, který ji týrá, domluvili se milenci na tom, že se mu za to pomstí.

Chtěl ho zmlátit

Látal tvrdí, že chtěl jen, aby byl Zápařka za týrání zbit. Podle policie ale dvojice připravovala úkladnou vraždu. Přes známé se dostala k muži, který slíbil, že čin vykoná. Tento policejní agent v utajení za ni měl dostat 170 000 korun.

Podle soudkyně Dany Kancírové je zřejmé, že dvojice původně vraždu domlouvala. Pak ale záměr přehodnotila. Nedostatek peněz Látala se Zápařkovou prý nezastavil. Měli 50 000 korun a mohli s údajným pachatelem vyjednávat o ceně, ale neudělali to, zdůraznila soudkyně. Žalobce věc vidí jinak.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz