Zpravodajství

VIDEO: Meningokok zabil patnáctiletého!

VIDEO: Meningokok zabil patnáctiletého!

Patnáctiletý chlapec s Tábora v noci zemřel na nákazu meningokokem. Záchranáři ho v horečkách odvezli do nemocnice, kde nemoci během dvou hodin podlehl. Hygienici už začali s opatřením v chlapcově rodině i ve škole.

Zdroj: TV Nova

Chlapec měl meningokoka typu B. "Proti serotypu B neexistuje účinné očkování. Inkubační doba onemocnění je jeden až osm dnů," uvedla vedoucí epidemiologického oboru krajské hygienické stanice Jitka Luňáčková.

Chlapci, který navštěvoval střední školu spojů a informatiky, se udělalo ve čtvrtek odpoledne zle a měl zvýšenou teplotu. Večer ho rodiče odvezli k dětskému lékaři a během několika hodin pro něj přijela záchranka. V nemocnici už mu nedokázali pomoci. Chlapec zemřel na meningokoka typu B. Hygienici rodině už nasadili antibiotika. Stejným způsobem se postarají asi o dvacet žáků, kteří s nakaženým chodili do stejné třídy.

Lidé se mohou nechat očkovat proti meningokokovi typu A a C, proti typu B, jehož výskyt je poměrně častý, vakcína není. Onemocnění se vyskytuje u lidí v kterémkoli věku, často i u dětí do jednoho roku. V desetině případů končí onemocnění do několika hodin nebo dnů smrtí.

Odpolední Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Německem otřásá skandál. EU volá po sankcích proti bývalému kancléři

Bývalý německý kancléř Gerhard Schröder se zřejmě brzy objeví na sankčním seznamu Evropské unie v souvislosti s válkou na Ukrajině. Požadavek se ozývá z Evropského parlamentu. Důvodem jsou silné vazby, které Schröder má na Rusko a jeho prezidenta Vladimira Putina. Zřejmě i z tohoto důvodu přišel o některé finanční výhody, které doposud měl. Spolkový sněm mu vzal všechny výhody s výjimkou renty a osobní ochranky.

Píše se na Deník.cz