Zpravodajství

VIDEO: Meningokok zabil patnáctiletého!

VIDEO: Meningokok zabil patnáctiletého!

Patnáctiletý chlapec s Tábora v noci zemřel na nákazu meningokokem. Záchranáři ho v horečkách odvezli do nemocnice, kde nemoci během dvou hodin podlehl. Hygienici už začali s opatřením v chlapcově rodině i ve škole.

Zdroj: TV Nova

Chlapec měl meningokoka typu B. "Proti serotypu B neexistuje účinné očkování. Inkubační doba onemocnění je jeden až osm dnů," uvedla vedoucí epidemiologického oboru krajské hygienické stanice Jitka Luňáčková.

Chlapci, který navštěvoval střední školu spojů a informatiky, se udělalo ve čtvrtek odpoledne zle a měl zvýšenou teplotu. Večer ho rodiče odvezli k dětskému lékaři a během několika hodin pro něj přijela záchranka. V nemocnici už mu nedokázali pomoci. Chlapec zemřel na meningokoka typu B. Hygienici rodině už nasadili antibiotika. Stejným způsobem se postarají asi o dvacet žáků, kteří s nakaženým chodili do stejné třídy.

Lidé se mohou nechat očkovat proti meningokokovi typu A a C, proti typu B, jehož výskyt je poměrně častý, vakcína není. Onemocnění se vyskytuje u lidí v kterémkoli věku, často i u dětí do jednoho roku. V desetině případů končí onemocnění do několika hodin nebo dnů smrtí.

Odpolední Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz