Zpravodajství

Karlovarští primáři se bouří

Karlovarští primáři se bouří
Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Do krize se dostává odchodem primářů a prvními výpověďmi lékařů nemocnice v Karlových Varech. Na oddělení interny se stovkou lůžek zůstali pouze dva lékaři. Zdravotníci tak protestují proti novému vedení krajské nemocnice v Karlových Varech, včetně složení dozorčí rady.

Rozhodnutí primářů lékaři podporují. Někteří z nich jsou na protest připraveni dokonce z nemocnice odejít. Nejkritičtější situace je na interně.

O situaci na oddělení se vedení karlovarské krajské nemocnice dozvědělo až od nás.

Vzbouření primáři, lékaři a zdravotní sestry požadují jediné - okamžitý odchod všech, kteří měli něco společného s bývalým vedením manažerů z České zdravotní.

Svá podezření o podivném hospodaření včetně důkazů chtějí primáři předat policii. Chyby minulého vedení prý můžou být hlavní příčinou 50milionové ztráty nemocnice za jediný rok.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie kvůli zakázkám zasahuje ve správě jaderných úložišť

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) v pondělí od ranních hodin zasahují v pražském sídle Správy úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO). Informuje o tom zpravodajský web Seznam Zprávy. Policisté se mají zajímat o dokumenty k některým veřejným zakázkám. "Mohu pouze uvést, že náš útvar dnešního dne provádí úkony trestního řízení, nicméně podávání informací má vyhrazeno Vrchní státní zastupitelství v Praze," potvrdil webu mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej. Server Hlídač státu uvedl, že SÚRAO uzavřela v posledních letech 626 smluv v hodnotě sedmi miliard korun.

Píše se na Deník.cz