Zpravodajství

VIDEO: Řidiči se mají na co těšit, hrozí ledovka!

Příroda si na příští dny chystá další ze svých zimních vrtochů. Nepříjemnosti čekají hlavně na řidiče. Ke sněhovým jazykům a závějím přibudou kluzké silnice. Meteorologové varují před ledovkou. Hrozí až do pondělního poledne.

Mrznoucí déšť a mrholení způsobí o víkendu ledovku, život bude komplikovat motoristům i chodcům. Podle meteorologů se bude tvořit v Čechách od dnešních 15:00 do pondělního poledne, v moravských krajích by se mrznoucí přeháňky měly vyskytovat od sobotní půlnoci. Výstražnou informaci vydal v sobotu Český hydrometeorologický ústav.

Omezte jízdu, opatrně i při chůzi

Přes území ČR bude k východu postupovat okluzní fronta a z mrznoucího deště nebo mrholení se bude vytvářet ledovka, uvedli meteorologové. Mrznoucí srážky se podle nich budou vyskytovat na většině území ČR, nejen v oblasti okluzní fronty.

"Doporučujeme omezit jízdu automobily, v případě nutnosti jízdy přizpůsobit její rychlost kvalitě a charakteru komunikací," píší ve výstražné zprávě meteorologové.

Podle nich by si měli dávat pozor i chodci, nebezpečí, že na ledem pokrytých chodnících uklouznou, je velké. Takové pády pak často vedou ke zlomeninám či otřesům mozku.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Za poslední rok zahynuli ve službě dva agenti CIA

Za poslední rok zahynuli ve službě dva důstojníci americké zpravodajské služby CIA. Na pamětní zeď v sídle agentury v Langley ve Virginii přibyly při každoročním ceremoniálu na jejich počest dvě hvězdy. Pracovali v utajení, jejich jména i okolnosti úmrtí jsou tajné. O rok dříve přišli při plnění úkolů o život čtyři příslušníci CIA.

Krátká zpráva

Zřícená budova pohřbila v Íránu šest lidí, desítky jsou ještě v troskách

Šest lidí zahynulo při zřícení nedostavěné budovy v nejrušnější ulici v íránském městě Abadan. Záchranáři vyprostili z trosek desetipatrového domu 34 živých, desítky lidí pohřešují. Spodní patra domu byla před několika dny zprovozněna, zatímco horní část ještě dostavovali. Policie zatkla majitele objektu i šéfa stavební firmy.

Píše se na Deník.cz