Zpravodajství

VIDEO: Řidiči se mají na co těšit, hrozí ledovka!

Příroda si na příští dny chystá další ze svých zimních vrtochů. Nepříjemnosti čekají hlavně na řidiče. Ke sněhovým jazykům a závějím přibudou kluzké silnice. Meteorologové varují před ledovkou. Hrozí až do pondělního poledne.

Mrznoucí déšť a mrholení způsobí o víkendu ledovku, život bude komplikovat motoristům i chodcům. Podle meteorologů se bude tvořit v Čechách od dnešních 15:00 do pondělního poledne, v moravských krajích by se mrznoucí přeháňky měly vyskytovat od sobotní půlnoci. Výstražnou informaci vydal v sobotu Český hydrometeorologický ústav.

Omezte jízdu, opatrně i při chůzi

Přes území ČR bude k východu postupovat okluzní fronta a z mrznoucího deště nebo mrholení se bude vytvářet ledovka, uvedli meteorologové. Mrznoucí srážky se podle nich budou vyskytovat na většině území ČR, nejen v oblasti okluzní fronty.

"Doporučujeme omezit jízdu automobily, v případě nutnosti jízdy přizpůsobit její rychlost kvalitě a charakteru komunikací," píší ve výstražné zprávě meteorologové.

Podle nich by si měli dávat pozor i chodci, nebezpečí, že na ledem pokrytých chodnících uklouznou, je velké. Takové pády pak často vedou ke zlomeninám či otřesům mozku.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz