Zpravodajství

Rozsáhlý požár zdevastoval hotel na Velehradě

Rozsáhlý požár zdevastoval hotel na Velehradě
Zdroj: TV Nova

Velehrad je známým poutním místem. V sobotu ráno a dopoledne se tam ale spíše sjížděli hasiči. V jednom z rodinných hotelů tam vyhořela kuchyně. Hasiči museli bojovat s rozsáhlým požárem. Škoda dosáhla až dvou milionů korun. Našemu serveru to sdělil mluvčí zlínských hasičů Ivo Mitáček.

"Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Uherského Hradiště se dvěma cisternami a jednotky sboru dobrovolných hasičů z Velehradu a Buchlovic. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že v rodinném hotelu došlo k požáru v hotelové kuchyni," uvedl mluvčí.

Požár byl uhašen po asi půlhodině zásahu. Při požáru nebyl nikdo zraněn. Hasiči nemuseli z hořící budovy nikoho evakuovat.

Na požár upozornila recepční hotelu, která ucítila kouř. Plameny zničily prakticky celou kuchyni. Podle Mitáčka hasiči zachránili majetek za dva miliony korun.

"Příčinou vzniku požáru mohla být nedbalost kuchaře, který zapomněl vypnout večer při odchodu fritovací hrnec, nebo technická závada na tomto zařízení. Vyloučena zatím nebyla ani možnost neoprávněného vaření v kuchyni během noci některým ze zaměstnanců hotelu," dodal mluvčí.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz