Zpravodajství

Anglický mladík škytá už 11 měsíců

Čtyřiadvacetiletý Angličan Chris Sands trpí nepřetržitým škytáním už celých jedenáct měsíců. Vyzkoušel přitom už vše, co mu kdo poradil: zadržování dechu, pití z opačné strany skleničky i léčbu náhlým leknutím.

Nic ale nepomáhá. Chris, který je povoláním zpěvák, proto nemůže vystupovat se svou skupinou, a navíc, když škytá zvlášť intenzivně, má potíže se spaním a dokonce i s dýcháním. Lékaři mu scanovali hlavu, hrudník i dutinu břišní, ale zatím se jim nepodařilo zjistit, co je vlastně příčinou jeho potíží. Nedávno Chris dokonce zkusil kyslíkovou komoru, a to i přesto, že trpí klaustrofobií. Lékaři už na ním zlomili hůl a poslali ho k psychologovi, protože se domnívají, že Chrisův organismus si už na škytání zvykl.

Chris se může utěšovat jediným. Dosud se ani vzdáleně nepřiblížil oficiálnímu rekordu ve škytání, protože v Guinnessově knize je zapsán jistý Charles Osborne z Anthonu v Iowě, který škytal bez přestávky 68 let, tedy od roku 1922 až do roku 1990. Chris ovšem touží po jediném: co nejrychleji ztratit naději, že by se mohl tomuto vzdálenému rekordu přiblížit byť o jediný týden.

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz