Zpravodajství

Na Šumpersku hořel autobus plný lidí!

Na Šumpersku hořel autobus plný lidí!

Zájezdový autobus značky Karosa se v neděli v podvečer vzňal na silnici mezi Hanušovicemi a Starým Městem na Šumpersku. Všech 32 cestujících ho stihlo opustit a nikdo nebyl zraněn.

Zdroj: TV Nova

V pohotovosti čtyři jednotky

Operační důstojník Hasičského záchranného sboru uvedl, že oheň hasily čtyři jednotky. "Ohlášeno to bylo v 17:53. Podle mých informací ke zranění osob nedošlo, všichni stihli vystoupit," řekl.

Cestujícím se dokonce podařilo zachránit i většinu osobních věcí. Do hor nakonec vyrazili náhradním spojem. Odtažení nepojízdného vraku zajistili hasiči.

"Příčinou požáru byla pravděpodobně závada motoru," uvedl operační důstojník šumperské policie.

Letos jde už nejméně o druhý požár autobusu. Již na Nový rok začal hořet polský autobus u Moravské Třebové na Svitavsku. Vezl 31 lidí a všichni vyvázli bez zranění.

Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Píše se na Deník.cz