Zpravodajství

Šestnáct let trpěl se zapomenutou chirurgickou jehlou ve žaludku

Bývalý chorvatský voják, třiasedmdesátiletý Toma Župan, který léta trpěl bodavou bolestí břicha, si konečně může oddychnout. Lékaři mu z žaludku vyoperovali 10 cm dlouhou jehlu.

Jehla byla v žaludku celých šestnáct let, od té doby, co ji tam zapomněli armádní chirurgové, kteří mu za občanské války v polní nemocnici zachránili život. Jak uvádí agentura Ananova, pan Župan byl vážně zraněn v roce 1991, v chorvatské válce o nezávislost v bývalé Jugoslávii. Je podivuhodné, že na jehlu až doposud nikdo nepřišel, ačkoliv si pan Župan na bolest stěžoval a několikrát kvůli tomu zašel za doktorem. Až rentgenové vyšetření ve městě Gospič původ potíží odhalilo. Toma Župan k tomu říká, "Normálně bych si stěžoval na chybu, kterou doktoři udělali, když mi jehlu v břiše zapomněli, ale když mne operovali, zachránili mi život, takže to nechám být."

Korzo
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Černochová navrhne další pomoc Ukrajině

Ministryně obrany Jana Černochová (ODS) předloží vládě návrh na další pomoc Ukrajině. Řekla to v neděli České televizi. Česko by mohlo poslat pomoc v hodnotě 600 až 700 milionů korun. Ukrajině už poskytlo vojenský materiál za více než 3,5 miliardy korun.

Krátká zpráva

Zmizelo letadlo s 22 lidmi na palubě

Letadlo společnosti Tara Air zmizelo v nepálských horách z radaru. Na jeho palubě je 22 lidí, čtyři z nich jsou Indové, tři Japonci a ostatní pocházejí z Nepálu. Nikdo zatím neví, co se s letadlem stalo. Úřady už zahájily pátrací akci, informovala agentura ANI v neděli ráno.

Píše se na Deník.cz