Zpravodajství

EXKLUZIVNĚ: Na Ruzyni nouzově přistál Airbus

EXKLUZIVNĚ: Na Ruzyni nouzově přistál Airbus
Zdroj: TV Nova

Ruzyňské letiště bylo dnes odpoledne ve stavu nejvyšší pohotovosti. Nouzově na něm dnes přistál Airbus A 321 pravidelné linky Praha-Paříž společnosti Air France. Kapitán žádal o asistenci bezpečnostních složek, jelikož mu vysadil jeden z motorů. Nova.cz o tom informovala mluvčí Letiště Praha Eva Krejčí.

Airbus bezpečně přistál. Na palubě bylo 106 cestujících. Nyní jsou v péči letecké společnosti, nikdo nebyl zraněn.

Plná pohotovost na letišti byla ukončena v 15:20. Na místě byli v pohotovosti hasiči Letiště Praha i záchranná služba.

Při podobných krizových událostech mohou na letišti zasahovat i hasičské sbory ČR.

Není důvod k panice

Vysazení jedné palubní jednotky u takového letadla není důvod k panice. Letadlo může i na jeden motor doletět velkou vzdálenost a pasažéři nejsou v přímém ohrožení, zhodnotil pro náš server pilot Miroslav Kováč.

Moderní letadla a Airbusy zvláště jsou vybaveny špičkovou elektronikou a pravděpodobnost technické závady je velmi nízká, dodal.

Opilý Rus nahnal Ruzyni strach

K dramatickému nouzovému přistání došlo na Ruzyňském letišti v prosinci 2006. Příčinou tehdejšího nečekaného přistání letadla ruského Aeroflotu byl opilý ruský pasažér, který se na palubě stroje popral, vyhrožoval jeho poškozením a požadoval změnu směru letu.

Kapitán se rozhodl nouzově přistát v Praze. Nikdo nebyl zraněn. Na palubě stroje bylo 168 cestujících. České úřady muže vyšetřovaly. "Cizinec byl obviněn z ohrožení bezpečnosti vzdušného dopravního prostředku a civilního plavidla," řekl mluvčí pražské policie Ladislav Bernášek. Rusovi hrozí osm až 15 let vězení. Rusko požádalo o vydání svého občana.

Nouzová přistání nejsou naštěstí na pražském letišti častým zjevem. Každoročně se počítají maximálně na jednotky, loni se tak podle Krejčí stalo třikrát.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz