Zpravodajství

Nové kozačky zanítily ženě nohy

Nové kozačky zanítily ženě nohy
Zdroj: TV Nova

Zdraví nebezpečné kozačky si koupila ve vietnamském obchodě žena z Rychnova nad Kněžnou. Nové boty jí prý způsobily velmi bolestivé otoky a vyrážku. Zatím se ale neví, jaká látka tuto reakci způsobila. Klidně je tedy možné, že podobných případů bude víc.

Je to přesně jedenáct dní, kdy si paní Příhodová kozačky vzala poprvé na sebe. Moc parády v nich ale neudělala.

"Asi po dvou hodinách mě začaly hrozně pálit nohy, skoro jsem domů běžela," říká paní.

Když se vyzula, nevěřila vlastním očím. Obě nohy byly oteklé, červeno-fialové a velmi svědily. Nemohla se na ně téměř postavit, chodit mohla pouze o francouzské holi. Nejprve se zkusila vyléčit sama. Bolest prý i po několika dnech stále sílila, proto byla návštěva doktora nevyhnutelná.

"Jedná se zřejmě o kontaktní dermatitidu, to znamená zánět kůže velkého rozsahu," říká lékař.

Paní Příhodová už navštívila dva lékaře, jednoznačnou odpověď, jaké chemikálie reakci způsobila, ale zatím nedostala. A proto ji čekají ještě další vyšetření.

Do vietnamského obchodu v centru Chocně jsme dnes šli s kamerou. Nejčastější odpovědí prodejkyně ovšem bylo, že ona rozhodně žádné závadné boty neprodává.

Ještě dnes jsme tady ale natočili další naprosto stejné modely, dokonce ve dvojím barevném provedení.

Paní Příhodová je rozhodnuta případ předat České obchodní inspekci. Vietnamské obchodníky tak v nejbližších dnech čeká s největší pravděpodobností návštěva inspektorů.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz