Zpravodajství

VIDEO: Dítě se udusilo, matka se pro ně nestihla vrátit

VIDEO: Dítě se udusilo, matka se pro ně nestihla vrátit

Velká tragédie se stala při požáru bytu v Holubči na Domažlicku. Šestadvacetiletá matka se pokusila zachránit svá trojčata. Unesla však v rukou jen dvě, pro třetí se již nestačila vrátit a dítě se udusilo. Záchranáři dítě našli a zahájili resuscitaci, ale lékař mohl jen konstatovat smrt. Matka je v šoku. Náš server informovala mluvčí hasičů Blanka Nechvátalová.

Kolem 6:00 zde hořel byt v podkroví, ve druhém patře domu. "Děti se nadýchaly zplodin, jedno z nich bylo v kritickém stavu, bohužel se lékařům nepovedlo přivést ho k životu," řekla domažlická policejní mluvčí Vladislava Čejková.

Tři malí kluci - Pepík, Láda a Martin tvrdě spali na válendách v dětském pokoji. Matka se snažila trojčata zachránit. Najednou ale pobrala pouze dvě děti, pro třetí se chtěla vrátit. Už to ale nestihla. Podle našich informací se v současné době rozvádí se svým manželem.

"Vletěli tam, všechno to zobraceli, až ho někde našli pod křeslem nebo pod válendou, když ho vyndavali, tak mu ještě tlouklo srdíčko," emotivně popisuje soused. 

Zdroj: TN.cz

Hořelo v horních patrech tohoto domu

Tříletého Ládíka se už bohužel lékařům napodařilo zachránit. "Po příjezdu na místo byly venku ošetřeny dvě dospělé osoby a dvě tříleté děti," řekla mluvčí záchranky.

Matka po tragédii přestala komunikovat s okolím a byla společně s dětmi a babičkou převezena do Domažlické nemocnice. Všichni se nadýchali nebezpečných zplodin.

Na místě zasahovali s použitím dýchací techniky profesionální hasiči z Domažlic a dobrovolné jednotky z Hostouně a Bělé nad Radbuzou. Požár byl během 40 minut zlikvidován, informovala Nechvátalová.

Zdroj: HZS

Požár vzniknul pravděpodobně vadou na elektrickém spotřebiči nebo neopatrností při kouření v jednom z pokojů. Děti se nacházely v pokoji vedlejším.

Hasiči odvětrávali objekt a vynesli ohořelý nábytek. Na místě je vyšetřovatel, který blíže určí příčinu vzniku požáru.

Škoda v třípokojovém podkrovním bytě byla vyčíslena na 240 tisíc korun.

Nova.cz, TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz