Zpravodajství

VIDEO: Za brutální znásilnění a smrt 7,5 roku

VIDEO: Za brutální znásilnění a smrt 7,5 roku

Vrchní soud v Olomouci uložil čtyřiačtyřicetiletému Zdeňku Šmídkovi z Brna za znásilnění s následkem smrti nepodmíněný trest 7,5 roku. Zrušil rozsudek brněnského krajského soudu, který muže loni v říjnu poslal na čtyři roky do vězení za ublížení na zdraví s následkem smrti. Případ sleduje Tomáš Petržela.

Zdroj: TV Nova

Podle dnešního verdiktu si má Šmídek trest odpykat ve věznici s ostrahou. Byla mu také nařízena ústavní léčba kvůli sexuální deviaci. Státní zástupkyně i obhájkyně odsouzeného zvažují dovolání.

V únoru 2007 se Šmídek ve středně těžké opilosti pokoušel v bytě ve Vranovské ulici v Brně přimět svou stejně omámenou družku k pohlavnímu styku.

Žena zemřela na zástavu srdce

Žena měla v krvi 3,7 promile alkoholu. Když se mu její sexuální stimulace nepodařila, několikrát ji udeřil, klečel jí na hrudi a do pochvy i řitního otvoru jí nešetrně zavedl plastový obušek. Jeho družka s mnohočetnými zraněními včetně poškození mozku zemřela na zástavu srdce.

Podle předsedy senátu vrchního soudu Jaroslava Sukaného nevzal krajský soud patřičně do úvahy sexuální motiv Šmídkova jednání. "Musel být srozuměn s tím, že může způsobit vážné zranění, a využil bezbrannosti poškozené," řekl Sukaný.

I když trestní sazba v tomto případě počítá s limitem 10 až 15 let, přihlédl soud k Šmídkově sexuální deviaci. "Nešlo o znásilnění v klasické podobě, sadismus je skutečnost, kterou obžalovaný nezavinil," uvedl předseda senátu.

Navíc zranění se sexuálním kontextem nebyla smrtelná. Na oběti se podepsala i otrava alkoholem. Smrtelný následek je podle Sukaného shodou atypické sexuální aktivity Šmídka v souvislosti s otravou.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz