Zpravodajství

VIDEO: V karlovarské nemocnici se opět demonstruje

VIDEO: V karlovarské nemocnici se opět demonstruje
Zdroj: TV Nova

V karlovarské nemocnici stále létají nlesky a hromy. Rebelující lékaři opět demonstrují proti postupu kraje sloučit je s Chebskou a Sokolovskou nemocnicí. Před budovou úřdu je asi 1500 lidí. Krajská rada ale ve středu potvrdila tento postup jako správný a nehodlá z něj ustoupit.

Počet primářů, kteří rezignovali na své funkce, je 14 z celkového počtu 17. Primáři požadovali zastavit slučování bývalých okresních nemocnic a prošetřit hospodaření bývalého vedení nemocnice.

Je tady podezření, že se nakupoval předražený materiál. Primáře v jejich protestu pak podpořili lékaři, kteří začali sepisovat výpovědi.

Současné vedení slučovaných nemocnic nechává v tuto chvíli napadané hospodaření prověřit. Na ostatních krocích ale trvá a na případné výpovědi je připravené.

Lékaře podle současného vedení prý k akcím vede mocenský boj a strach o své platy. Ty jsou takové, že se kvůli nim vyplatí jezdit za prací až z Prahy.

Vedení se navíc nelíbí, že si lékaři berou pacinenty jako rukojmí a vyhrožují zhoršením péče. To je prý nesmysl.

Podle ředitele se to pacientů nijak nedotkne.

Vedení kraje odmítá, že by právní forma nemocnice měla vliv na zdravotní péči. Její zrušení a návrat do předchozího stavu by podle hejtmana Josefa Pavla (ODS) vedl pravděpodobně ke snížení investic do karlovarské nemocnice a vážně by ohrozilo existenci chebské.

Lékaře a zdravotníky už podpořila i koaliční ČSSD, která rovněž nepovažuje formu akciové společnosti za vhodnou.

V koalici s ODS ale před dvěma lety podpořila její vznik. Pokud nedojde v koalici k dohodě, mohlo by to znamenat i její rozpad.

Odpolední Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz