Zpravodajství

VIDEO: Pochybná minulost zlínského policejního ředitele?

VIDEO: Pochybná minulost zlínského policejního ředitele?
Zdroj: TV Nova

Předsedu bezpečnostního výboru Poslanecké sněmovny Františka Bublana znepokojila informace, že má do čela jihomoravské policejní správy zítra nastoupit zlínský policejní ředitel Bedřich Koutný. Důvodem je prý podivná minulost tohoto policisty a navíc i to, že byl vybrán člověk, který doteď nemá prověrku na stupeň Tajné.

"Budu hovořit už dnes z pozice ředitele Správy jihomoravského kraje." Takto Bedřich Koutný v pondělí začal rozhovor pro zlínskou kabelovou televizi. Ředitelem se ale nestane.

Bude zatím pověřen zastupováním ve funkci ředitele Správy jihomoravského kraje.

A to kvůli tomu, že pro naši televizi vystoupil předseda bezpečnosntího výboru František Bublan, který o Koutného minulosti prohlásil: "Bylo tam silné napojení na některé podnikatelské struktury, bylo tam i podezření napojení na některé zločinecké struktury."

Tím měl Bublan na mysli kamaráda Koutného manželky Chorvata Piéra, kterého policie v roce 2003 zadržela při protidrogové razii Titánium, kdy bylo objeveno 238 kilogramů heroinu. Tentýž Piér byl přitom na Koutného svatbě.

Pokud se vysoce postavený policista stýká ve svém soukromí s rizikovými osobami, je to samozřejmě bezpečnostní riziko.

Policejní prezidium tvrdí: Koutný byl to nejlepší, co měli.

A asi to bude pravda. Koutný totiž potvrdil, že někteří ze zájemců na krajského ředitele byli trestně stíháni a jeden odsouzen.

To že nemá prověrku Národního bezpečnostního úřadu Koutného netrápí. Jak naznačil, má signály, že ji brzo dostane.

Ministerstvo vnitra zatím nehodlá situaci kolem nového krajského ředitele Koutného řešit. Počká si prý na stanovisko NBÚ, které prý pro něj bude naprosto svaté.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz