Zpravodajství

VIDEO: Němečtí aktivisté stále brání strom

VIDEO: Němečtí aktivisté stále brání strom
Zdroj: TV Nova

Na třicet německých ekologických aktivistů i nadále žije v koruně tři sta let starého buku v Drážďaněch. Brání tak pokácení stromu kvůli výstavbě nového mostu.

Dnes na místo přijela policie, aby ekology přesvědčila, ať ze stromu slezou dobrovolně. Ti to však odmítli. Argumentují tím, že tři sta let starý dub je zdravý a silnice může být o dva metry kratší.  

Ultimátum, které dnes skončilo, mělo aktivisty donutit slézt dobrovolně ze stromu. Jenže místo odchodu si parta ekologů přizvala zbytek svých přívrženců. Část z nich demonstrativně ještě před příjezdem policie vylezla do nejvyšších pater buku. 

K incidentu dnes nedošlo možná jen proto, že o protest mají obrovský zájem všechna německá média a podle novinářů policie nechtěla riskovat zásah, který by se objevil ve všech německých televizích.

Tím, že aktivisté ignorovali výzvu policie, mohou tak její zásah očekávat prakticky kdykoliv. 

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Oklahoma schválila nejpřísnější protipotratový zákon v USA

Oklahomští zákonodárci schválili nejpřísnější protipotratový zákon v USA. Kriminalizuje všechny interrupce s výjimkou ohrožení života ženy. A také znásilnění či incestu, kterými se však musí zabývat orgány činné v trestním řízení. Zákon bude platit okamžitě, až ho podepíše guvernér, který tak hodlá učinit v nejbližších dnech.

Krátká zpráva

Tálibán nakázal televizním moderátorkám, aby měly zahalenou tvář

Afghánské televizní moderátorky a další ženy vystupující na obrazovce budou muset mít zahalenou tvář. Dekret s nařízením vydalo vládnoucí hnutí Tálibán a bude platit od 21. května. Po povinném zakrytí tváře na veřejnosti, cestování pouze v mužském doprovodu a uzavření středních škol pro dívky je to další omezení žen v zemi.

Píše se na Deník.cz