Zpravodajství

Černá kniha Hollywoodu radí, jak zhubnout

Místo, kde je na světě kilogram tuku na těle herecké hvězdy nejdražší, je rozhodně Hollywood. V těchto dnech vychází v USA kniha s názvem Černá kniha hollywoodských dietních tajemství, bible všech, kteří hodlají po Vánocích co nejrychleji zhubnout. Mezi horkými tipy se obejví například ocet, grapefruitový výtažek a sušené švestky v hamburgru.

Věděli jste například, že Cindy Crawfordová si před večeří lokne octa, aby snědla u stolu méně jídla? Nebo že Demi Mooreová pojídá plátky jablka potřené burákovou pomazánkou, když si potřebuje udržet váhu?

Autoři knihy The Black Book Of Hollywood Diet Secrets se pohybují v Hollywoodu již delší dobu a rozhodli se podělit se čtenáři o poznatky, jak se stravují slavní herci, když zrovna nedrží nějakou "zázračnou" dietu, která nejčastěji spočívá v tom, že nejedí vůbec nic.

"Můžu klidně snídat vajíčka se slaninou, když mám chuť, a žádné zdravé tofu nebo krůtí šunku," říká Elizabeth Hurleyová. "Dám si totiž k obědu jen salát a k večeři už jen něco úplně malého."

Jedním z nejoblíbenějších druhů zeleniny je v Hollywoodu chřest. Například herec Owen Wilson si dává pořádnou porci chřestu s petrželkou pravidelně každý den. Velmi populární jsou grapefruity, protože přispívají k hubnutí už svým aromatem. Někdo si dá lékořicový bonbón nebo kus pendreku, protože pak ho přejde hlad, jiní si oblíbili dodržovat pravidelně salátové dny. Jennifer Anistonová a Angelina Jolieová jedí téměř každý den japonské suši, pokrm se syrovými rybami zabalený po soustech do sušené mořské řasy. Vše zdravé a téměř bez tuku!

Jessica Alba už má dokonce v jedné své oblíbené restauraci na jídelním lístku po sobě nazvaný salát, který vymyslela: Smíchá dvě nakrájené hrušky, deset jahod na plátky, dva nakrájené plátky grilovaných kuřecích prsíček a deset listů zeleného křehkého salátu. Přisype hrstičku křupavých krutonů a vše zaleje 2 lžícemi olivového oleje a 1 lžící balsamikového octa, které smíchá s jedním žloutkem a lžící dijonské hořčice. Osolí, opepří a je hotovo.

Existuje i rada pro milovníky hamburgrů. K mletému hovězímu je dobré přidat čtyři rozsekané sušené švestky. Prý sníží množství tuku ve výsledném "hambáči" o 40 procent.

Mezi mladými hvězdami se rozmohl zvyk čistit si po každém jídle zuby, protože podle známého hollywoodského dietologa to výrazně přispívá k hubnutí. Stejně tak jako modré talíře, protože nevzbuzují chuť k jídlu a je prokázáno, že člověk sní ve spojitosti s modrou barvou menší porci.

Populárnější než jogging je dnes jízda na kole nebo rychlá chůze. Tu provozují například Kate Bosworthová nebo Renée Zellwegerová. Reese Witherspoonová zase chodí pozadu s dvoukilovým závažím na každé noze.

A co je zakázáno? Jessica Alba a Paris Hiltonová souhlasně tvrdí, že po čem rozhodně nezhubnou, jsou jakékoli nápoje označené jako "dietní". Zato prolévat se pampeliškovým čajem doporučují Madonna a Gwyneth Paltrowová. Také není dobře se dietou trápit bez ustání. Aspoň jeden den v týdnu má být "hříšný". Michelle Pfeifferová si ten den dopřává opulentní večeři v mexickém restaurantu.

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz