Zpravodajství

Britská škola zavádí lekce etikety

Elitní britská škola Brighton College se vrací do starých časů. Žáci se budou učit vybranému chování, ale i celé řadě praktických dovedností.

Kolem 140 žáků ve věku 13 a 14 let se bude učit tančit waltz na svatbách, správně užívat příbory a sklenice či jak si zavázat motýlka. Také se dozvědí, jak pomáhat starším občanům a v jakých situacích by měli uvolnit seniorům místo v metru či autobuse. Také se ale naučí správně vyžehlit košili, uvařit vajíčko či napsat oficiální dopis. Roční povinný kurz v rozsahu jedné vyučovací hodiny týdně zahrne do osnov i stavění stanů, měření pulsu, přípravu pizzy, užívání bankomatu či fotografování digitálním fotoaparátem. Jak uvádí list Daily Telegraph, ředitel školy Richard Cairns je přesvědčen, že tyto dovednosti se žákům velmi osvědčí nejen v běžném životě, ale zejména při hledání zaměstnání. Jen minulý měsíc průzkum ukázal, že čtvrtina ředitelů společností si myslí, že mladí lidé jsou "nezdvořilí a nevědí, jak správně stolovat."

Právě to ale není vlastně těžké vyřešit - stačí jeden nový školní předmět. Podle ředitele Cairnse tu totiž snaha rozhodně je. "Dnešní mladí lidé chtějí být zdvořilí. Došlo ale k tomu, že hodně z nich neví, co se od nich vlastně očekává," říká.

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz