Zpravodajství

Britská škola zavádí lekce etikety

Elitní britská škola Brighton College se vrací do starých časů. Žáci se budou učit vybranému chování, ale i celé řadě praktických dovedností.

Kolem 140 žáků ve věku 13 a 14 let se bude učit tančit waltz na svatbách, správně užívat příbory a sklenice či jak si zavázat motýlka. Také se dozvědí, jak pomáhat starším občanům a v jakých situacích by měli uvolnit seniorům místo v metru či autobuse. Také se ale naučí správně vyžehlit košili, uvařit vajíčko či napsat oficiální dopis. Roční povinný kurz v rozsahu jedné vyučovací hodiny týdně zahrne do osnov i stavění stanů, měření pulsu, přípravu pizzy, užívání bankomatu či fotografování digitálním fotoaparátem. Jak uvádí list Daily Telegraph, ředitel školy Richard Cairns je přesvědčen, že tyto dovednosti se žákům velmi osvědčí nejen v běžném životě, ale zejména při hledání zaměstnání. Jen minulý měsíc průzkum ukázal, že čtvrtina ředitelů společností si myslí, že mladí lidé jsou "nezdvořilí a nevědí, jak správně stolovat."

Právě to ale není vlastně těžké vyřešit - stačí jeden nový školní předmět. Podle ředitele Cairnse tu totiž snaha rozhodně je. "Dnešní mladí lidé chtějí být zdvořilí. Došlo ale k tomu, že hodně z nich neví, co se od nich vlastně očekává," říká.

Korzo
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Černochová navrhne další pomoc Ukrajině

Ministryně obrany Jana Černochová (ODS) předloží vládě návrh na další pomoc Ukrajině. Řekla to v neděli České televizi. Česko by mohlo poslat pomoc v hodnotě 600 až 700 milionů korun. Ukrajině už poskytlo vojenský materiál za více než 3,5 miliardy korun.

Krátká zpráva

Zmizelo letadlo s 22 lidmi na palubě

Letadlo společnosti Tara Air zmizelo v nepálských horách z radaru. Na jeho palubě je 22 lidí, čtyři z nich jsou Indové, tři Japonci a ostatní pocházejí z Nepálu. Nikdo zatím neví, co se s letadlem stalo. Úřady už zahájily pátrací akci, informovala agentura ANI v neděli ráno.

Píše se na Deník.cz