Zpravodajství

VIDEO: Začtěte se se Snídaní

VIDEO: Začtěte se se Snídaní

Jako každý všední den nám Snídaně s Novou naservírovala další zajímavá témata.


Tentokrát jsme se začetli do obrázkové Bible, která je velmi unikátním vydáním a v České republice je k dispozici pouhých 199 výtisků.

Zajímá vás třeba, v čí hlavě a proč se zrodil nápad, vyrobit tak věrnou kopii skutečné Bible? Tak si určitě tento zajímavý rozhovor ve Snídani s Novou nenechte ujít.

Mimo to se totiž také dozvíte další zajímavosti, jako třeba to, že originál této Bible je nakreslen na oslí kůži a dá se o této knize bez předsudků říct, že je to vlastně takový první komiks.

A jestli vás tato vzácná kniha plná obrázků učarovala, můžete si ji zblízka prohlédnout na výstavě, která je na Novém Smíchově a potrvá do úterý.

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA úspěšně testovaly hypersonické zbraně, tvrdí americké letectvo

Americké letectvo v pondělí oznámilo úspěšně provedený test hypersonické zbraně. Ta měla letět až pětinásobnou rychlostí zvuku. Uvedla to agentura Reuters. Test provedlo letectvo v sobotu na pobřeží jižní Kalifornie. USA není jediným státem, který hypersonické zbraně testuje či používá. Rusko je použilo ve válce na Ukrajině. Podle tvrzení USA má hypersonické zbraně testovat i Čína, ta to však popírá.

Krátká zpráva

Severní Korea mobilizuje armádu a zintenzivňuje trasování

Severní Korea musela mobilizovat armádu, aby zajistila distribuci léků na covid a nasadila více než 10 000 zdravotnických pracovníků, aby pomohli s trasováním nakažených, informuje Reuters s odkazem na státní média KCNA. V zemi vypukla epidemie covidu-19, kterou potvrdila teprve minulý týden, což vyvolává obavy z velké krize kvůli nedostatku vakcín a odpovídající zdravotnické infrastruktuře. Ústředí státní nouzové epidemické prevence hlásilo dalších 269 510 lidí s příznaky horečky, čímž se celkový počet zvýšil na 1 483 060, zatímco počet obětí vzrostl od pondělního večera na 56, uvedla KCNA.

Krátká zpráva

USA souhlasí se zmírněním sankcí vůči Kubě z Trumpovy éry

Američtí představitelé oznámili plány na zmírnění tvrdých sankcí uvalených na Kubu bývalým prezidentem Donaldem Trumpem. Nová opatření schválená Bidenovou administrativou budou zahrnovat rozšíření amerických konzulárních služeb na Kubě, zrychlení udělování amerických víz pro Kubánce a zrušení stropu pro posílání finančních prostředků posílaných migranty v USA rodinným příslušníkům na Kubě, který dříve nesměl přesáhnout 1 000 dolarů jednou za tři měsíce.

Píše se na Deník.cz