Zpravodajství

VIDEO: U obchodního centra se zastřelil zřejmě bankovní lupič

VIDEO: U obchodního centra se zastřelil zřejmě bankovní lupič

Přímo u nákupního centra Palladium na Náměstí republiky v Praze bylo dnes po poledni pořádně rušno. Ve vjezdu do podzemních garážích se po přestřelce s policisty zastřelil dvaatřicetiletý muž. Podle našich informacích se mohlo jednat o desetinásobného bankovního lupiče, který byl hledaný policií. Situaci sleduje Martina Kaizrová.

Zdroj: TV Nova

Muž se před policejní hlídkou chtěl schovat v podzemní garáži. Tam také vypukla střelba. Podezřelý vytáhl zbraň a policisté začali střílet. Vyhrožoval, že se zastřelí.

Pražská policejní mluvčí Eva Brožová našemu serveru řekla, že policisté podezřelého trefili kulkou do nohy. Následně muž spáchal sebevraždu střelou do hlavy. "Není vyloučené, že šlo o hledaného bankovního lupiče. Momentálně se k tomu nemohu více vyjádřit," uvedla pro nova.cz Brožová.

Podezřelý odpovídal popisu bankovního lupiče, který v posledních dnech asi desetkrát loupil v pražských bankách. Za jeho dopadení dokonce byla vypsaná odměna. Poslední banku měl přepadnout včera v Praze v Kobylisích na ulici Klapkova. přepadl. Odnesl si zatím neurčené množství peněz.

TV Nova udělala rozhovor s očitým svědkem, který se dokonce podezřelého snažil zastavit.

Vyšetřování případu přebrala Inspekce ministerstva vnitra.
Muž začal před policisty utíkat poté, kdy ho v jedné z heren na Masarykově nádraží v rámci běžné kontroly vyzvali, aby se legitimoval.

Původně jim řekl své jméno, avšak policisté si přes centrálu ověřili, že je falešné. Když muže požádali o doklad totožnosti, rozběhl se směrem k náměstí Republiky. Už po cestě podle Brožové ohrožoval policejní hlídku svou zbraní.

Brožová dodala, že policie získala doklady zastřeleného muže a v současné době prověřuje jeho totožnost.

Mluvčí Inspekce ministerstva vnitra Martina Lidlová sdělila, že případ přebrala inspekce, protože při zásahu policisté stříleli. Jakékoliv další informace k události odmítla poskytnout.

Zásahy policie končí sebevraždou jen výjimečně. Dnešní honička je od roku 2000 teprve pátým případem, kdy si pronásledovaný člověk sám vzal život.

Poslední podobnou událost řešili policisté v červenci 2004 v Havlíčkově Brodě, kde se bankovní lupič dostižený policejní hlídkou zabil granátem.

 

Přehled případů sebevražd při policejních zásazích:

21. srpna 2000 - Poblíž Hořovic na Berounsku se policejní hlídka pokusila zastavit řidiče osobního vozu Škoda Felicie. Osmnáctiletý mladík na pokyn policistů nezastavil, naopak se pokusil ujet a v Hořovicích se za jízdy střelil pistolí do spánku.


18. dubna 2001 - Sebevraždou a smrtí dvou policistů skončil výjezd hlídky v Protivíně na Písecku. Muži zákona byli přivoláni k případu údajného znásilnění. Poté co vstoupili do domu, zahájil po nich pětačtyřicetiletý muž palbu. Dva policisty zabil, jednoho vážně zranil a posléze zbraň otočil proti sobě. Po několika dnech zemřel na následky svého zranění v nemocnici.


26. prosince 2001 - Třiadvacetiletý celostátně hledaný muž spáchal v Otrokovicích na Zlínsku sebevraždu skokem ze třetího patra. Učinil tak v okamžiku, kdy ho chtěli zatknout policisté. Muž byl odsouzen za rozsáhlou majetkovou trestnou činnost, do vězení ale nenastoupil. Před skokem z okna ubytovny, kam ho přišli muži zákona zatknout několikrát vyhrožoval sebevraždou.


16. července 2004 - V Havlíčkově Brodě přepadl ozbrojený lupič pobočku Československé obchodní banky. Střelbou si vynutil vydání peněz, na útěku ho ale dostihli v nedalekém parku policisté. Muž po nich hodil granát, který nevybuchl. Druhý z granátů lupič údajně s výkřikem "nedostanete mě" použil proti sobě. Reagoval tak na výzvu policistů, aby se vzdal.

Nova.cz, TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz