Zpravodajství

Dvě nové postavy v případu Barbory Škrlové

Dvě nové postavy v případu Barbory Škrlové
Zdroj: TV Nova

V záhadě kolem Barbory Škrlové se objevila dvě nová jména. Mělo by jít o Michala Říhu a jeho sestru. Dva Čechy, kteří byli zadrženi před několika dny v Norsku a o kterých se původně mluvilo jako o manželském páru. Poté, co je policie vyslechla, byli propuštěni. Právě tato dvojice měla údajně unést Škrlovou z norského dětského domova.

Když 16. prosince zmizela Škrlová přestrojená za Adama z dětského domova v Norsku, byl při tom právě Michal Říha. Na cestě dlouhé více než 1600 kilometrů ho měla doprovázet ještě jeho sestra. V Tromsu pak měli ukrýt Škrlovou do hotelu.

Řiha a jeho sestra měli pak zamířit rovnou na letiště a odletět do Čech. Proč ale Škrlovou v přestrojení za 13letého kluka nechali v penzionu? Měl ji tam někdo vyzvednout? A nebo se jí chtěli zbavit? Policie je prý sice vyslechla, ale žádný výsledek to nepřineslo. Teď už by oba měli být v Česku, žít mají v domě v Brně.

O Říhovi se mluvilo jako o pravé ruce Josefa Škrly, který je vůdcem celé sekty. Podle výpovědi bývalého zástupce rodiny měla být Barbora Škrlová pod jeho vlivem.

Kromě sedmi obviněných hraje své role v kauze i tato zatím známá šestice. Josef Škrla, umělec Martin Fáhrner, jeho kamarád Viktor Skála se ženou, Zuzana Skálová a teď nově i Michal Říha, společně se svou sestrou.

Zajímavé jsou opět i obrázky, které Barbora Škrlová coby Anička a Adam malovala: stejně jako v Čechách i v Norsku se na nich měly objevovat postavy. Děti a dospělý. Zatímco na obrázku od Aničky byly tři děti a jedna dospělá osoba, v Norsku už namaloval údajný Adam sedm dětí a opět jednu dospělou osobu.

Adam se měl taky učitelkám svěřit, že ho otec prodal pedofilům. Podobné výpovědi jsou přitom známy i z Čech. V kuřimské kauze se také mluvilo o pornu.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz